Polki przegrywają w ćwierćfinale ME U-20

16 lip 2016, 11:36

Mistrzynie Europy U18 sprzed dwóch lat i jedne z główych faworytek do złota w tym roku Rosjanki pokonały Polskę w ćwierćfinale mistrzostw Starego Kontynentu do lat 20. Biało-czerwone prowadziły jeszcze w połowie trzeciej kwarty, ale później na parkiecie lepsze były rywalki.

Przed meczem o półfinał mistrzostw Europy Polki zanotowały trzy wygrane z rzędu, ale wyraźnym faworytem piątkowego starcia były niepokonane Rosjanki. Sborna lepiej rozpoczęła zawody wychodząc na prowadzenie 10:3. Podopieczne Romana Skrzecza poprawiły jednak obronę zniwelowały straty, dzięki czemu szybko zaczęły odrabiać straty. Na pierwsze prowadzenie (22:20) nasza kadra wyszła w 15. minucie po przechwycie Amalii Rembiszewskiej i skutecznej kontrze Zuzanny Sklepowicz (na zdjęciu).

Jeszcze przed zmianą stroną biało-czerwone powiększyły przewagę, dzięki czemu do szatni udały się przy stanie 30:26. W połowie trzeciej odsłony Polki prowadziły jeszcze 39:36, ale długo nie mogły trafić do kosza. Rywalki błyskawicznie wykorzystały nasze problemy w ataku, zdobywając dziewięć punktów z rzędu. Niestey od tego momentu zawodniczki znad Wisły nie były już w stanie zbliżyć się na odległość jednego trafienia z gry.

W sobotę o godzinie 15 Polki zagrają z Belgią o możliwość gry o miejsca 5-6.

Polska – Rosja 55:68 (16:18, 14:8, 11:21, 14:21)

Punkty dla Polski: Monika Radomska 12 (1), Amalia Rembiszewska 11 (1), Zuzanna Sklepowicz 10, Sylwia Bujniak 6, Zuzanna Puc 6 (1), Karolina Pobozy 4, Kamila Podgórna 3, Anna Makurat 2, Klaudia Budkiewicz 1, Aleksandra Makurat 0, Joanna Grymek 0.

info: pzkosz