piątek, 19 sierpnia, 2022

Polski Związek Pływacki zbojkotuje mistrzostwa świata. Jest oświadczenie

Zarząd Polskiego Związku Pływackiego podjął decyzję, iż zawodnicy z naszego kraju nie wezmą udziału w zbliżających się mistrzostwach świata. Ma to związek z decyzją Międzynarodowej Federacji Pływackiej (FINA), która dopuściła do udziału w turnieju Rosjan i Białorusinów.

Tegoroczne zmagania w ramach mistrzostw świata odbędą się w dniach 18 czerwca – 2 lipca. Gospodarzem turnieju został Budapeszt, a zawodnicy będą rywalizować w pięciu dyscyplinach: pływaniu, pływaniu na wodach otwartych, skokach do wody, piłce wodnej i pływaniu artystycznym.

Na zawodach nie zobaczymy Polaków

Na zawodach nie ujrzymy jednak polskich zawodników. Ma to związek z faktem, iż organizatorzy dopuścili do startu reprezentantów Rosji i Białorusi. Z tą decyzją nie może się pogodzić Polski Związek Pływacki.

— Zarząd Polskiego Związku Pływackiego, w porozumieniu z reprezentantami Polski seniorów, podjął decyzję o bojkocie Mistrzostw Świata w pływaniu — możemy przeczytać w oświadczeniu Otylii Jędrzejczak, prezes Polskie Związku Pływackiego.

— Polskie środowisko pływackie, jak większość przedstawicieli wolnego świata, jest wstrząśnięte wydarzeniami, które dzieją się na Ukrainie. Napaść Federacji Rosyjskiej na niepodległy kraj musi wiązać się z wykluczeniem agresora ze społeczności międzynarodowej. We wszystkich dziedzinach życia, w tym także w sporcie. Nikt z nas nie jest w stanie sobie dzisiaj wyobrazić sportowej rywalizacji z zawodnikami z Rosji i Białorusi — dodano.

Przypomnijmy, że impreza o podobnej randze miała miejsce w Budapeszcie 5 lat temu. Wtedy pływakom z Polski udało się przywieźć jeden srebrny medal, który wywalczył Wojciech Wojdak.

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Udostępnij

Najnowsze

SOCIAL MEDIA