Polskie koszykarki wygrywają po raz 2 w Chinach

Aktualizacja: 11 lip 2016, 21:29
11 lip 2016, 17:15
Biało-Czerwone po raz drugi podczas pobytu w Chinach wygrały z reprezentacja Danii. Tym razem podopieczne Teodora Mołłowa triumfowały 74:57. Najlepszą zawodniczką Polek okazała się Aldona Morawiec.

Po przegranej z reprezentacją regionu Sanciang polskie koszykarki wróciły na dobre tory i pewnie wygrały z Dunkami

Polki niemal od początku meczu prowadziły, jednak nie potrafiły wywalczyć bezpiecznej przewagi. Dopiero dzięki czwartej kwarcie różnica punktowa była tak duża.

W drugiej połowie zagraliśmy typowy “pucharowy mecz” i grały zawodniczki, które miały dobrą dyspozycję dnia. Muszę podkreślić, że duński zespół grał agresywnie i twardo – skomentował mecz dla oficjalnego serwisu PZKosz trener Mołłow. – Mimo wyższych umiejętności udało nam się złamać przeciwnika dopiero w ostatniej kwarcie.

Najskuteczniejsza zawodniczka Polek- Aldona Morawiec, nowa niska-skrzydłowa zespołu Basket 90 Gdynia – zainkasowała 18 punktów. Po 15 oczek dodały Magdalena Koperwas i Katarzyna Trzeciak.

W kolejnym meczu Biało-Czerwone podejmą reprezentacje Chin, z którą pierwszy mecz przegrały.