Polskie sukcesy na Igrzyskach cz. 1

Aktualizacja: 4 sie 2021, 17:24
6 kwi 2020, 16:11

Zaplanowane na lato tego roku Letnie Igrzyska Olimpijskie zostały przesunięte na 2021 roku, a cały sportowy świat zastopował. To efekt pandemii koronawirusa. W związku z tym warto przypomnieć sobie sukcesy Polaków na Igrzyskach Olimpijskich w latach poprzednich.

Pierwszą Olimpiadą, w której biało-czerwoni uczestniczyli pod narodową, wolną i niepodległą flagą były Igrzyska Olimpijskie z 1924 roku. Wówczas pierwszy dla polski medal wywalczyli Józef Lange, Jan Łazarski, Tomasz Stankiewicz i Franciszek Szymczyk, którzy rywalizowali w kolarskim wyścigu na torze. W biegu na 4 km wywalczyli srebrny medal. Polacy byli gorsi o 8 sekund od Włoch, którzy linię mety przekroczyli z czasem 5 minut i 15 sekund.

We Francji brązowy krążek wywalczył też Adam Królikowski, który swój sukces zawdzięcza ze współpracy z Picadorem. To koń, który pomógł mu zajęciu 3. miejsca w konkursie skoków. Jego czas wyniósł 2 minuty, 38 sekund i 4 dziesiąte sekundy z 10 pkt.

Co ciekawe, Polacy sięgnęli po medale w ostatnim dniu zawodów rozgrywanych w Paryżu.

A jeśli chcemy również duże sukcesy odnosić niebawem w jeździe konnej to zapraszamy do zapoznania się z TYM artykułem i poznania szeregu zalet tej dyscypliny, szczególnie dla najmłodszych!