Ponitka bohaterem Zenita w Eurolidze

Aktualizacja: 13 sty 2023, 14:23
31 paź 2019, 08:22

Mateusz Ponitka zdobył dziewiętnaście oczek oraz siedem zbiórek w wygranym meczu przez Zenit Sankt Petersburg. Ekipa z naszego kadrowicza pokonała w hali w Kownie Żalgiris 82:70.

W samej końcówce regulaminowego czasu gry Zenit prowadził trzema punktami, ale faulowany przy rzucie z własnej połowy był Lukas Lekavicius.

Właśnie w dodatkowych pięciu minutach polski koszykarz w krótkim czasie trafił trójkę i zaliczył akcję 2+1 (a w całej dogrywce aż 9 pkt). Finalnie Mateusz Ponitka skończył mecz z 19 punktami i 7 zbiórkami. Tym samym ponownie był liderem punktowym, a także miał najwięcej zbiórek w zespole. Ponitka po 5 spotkaniach w Eurolidze jest najskuteczniejszym graczem Zenitu ze średnią 12,4 punktu.

Spotkanie pomiędzy Żargilisem a Zenitem sędziował Tomasz Trawicki z Szczecina. I to właśnie polski arbiter odgwizdał faul w końcówce czwartej kwarty w efekcie czego rosyjska ekipa doprowadziła do dogrywki.

Mateusz Ponitka / fot.Karol Makowski

Poniżej można obejrzeć skrót spotkania, a wspomniana akcja jest po 1 min i 52 sekundach.