Ponitka dał zwycięstwo Pinar w BCL! [WIDEO]

Aktualizacja: 9 lis 2016, 09:57
9 lis 2016, 08:31

Mateusz Ponitka został bohaterem Pinar Karsiyaka Izmir, zapewniając triumf swej tureckiej ekipie w rozgrywkach Basketball Champions League. Reprezentant Polski trafił za 2 punkty tuż przed końcem spotkania! Pinar pokonał na wyjeździe Avtodor Saratov 76:74.

Rosjanie zaczęli to starcie zgodnie z planem i po pierwszej kwarcie prowadzili 24:18. W czasie trwanie drugiej “ćwiartki” meczu turecka drużyna zdołała odrobić 2 pkty i wynik brzmiał 41:37 dla Avtodor. Za to pierwsza część drugiej połowy tej batalii przebiegła już wyraźnie pod dyktando przyjezdnych, którzy wygrali trzecią kwartę 29:15 i wyszli na 10-punktowe prowadzenie 66:56! W ostatniej odsłonie pojedynku gracze Saratova zaczęli jednak sukcesywnie odrabiać straty do rywala i na minutę przed końcem starcia wyszli na prowadzenie 74:70. Jednak wówczas dwie skuteczne akcje J’Covana Marquisa Browna dały remis zespołowi z Izmiru. Rezultat na tablicy 74:74, tak więc wydawało się, że będziemy świadkami dogrywki. Koszykarze Pinar zdołali jednakże obronić się  przed atakiem Avtodor a trener przyjezdnych – Nenad Markovic wziął czas. Piłka dla gości a w decydującej akcji dostał ją Ponitka, który wkręcił się pod kosz przeciwnika i zdobył arcyważne 2 oczka! 76:74 dla Pinar i triumf w Rosji stał się faktem.

W kolejnym swoim znakomitym występie 23-letni polski skrzydłowy zdobył 18 punktów i miał 7 zbiórek, asystę i blok a grając przez ponad 37 minut trafił 8/14 rzutów z gry. Mateusz w 4 meczach zdobywał średnio 11.8 pktu oraz 4.8 zbiórki.

Najlepszymi strzelcami Avtodor byli N. Minnerath (28 pktów, 8 zbiórek) i T. Zubcic (14 pktów, 5 zbiórek). Z kolei w Pinar najlepiej punktowali J. Brown (22 pktów, 9 zbiórek) oraz M. Ponitka, który z 18 punktami był drugim najlepiej rzucającym w swojej drużynie.

Po czterech rozegranych kolejkach Pinar ma bilans 3-1 i prowadzi w grupie B Koszykarskiej Ligi Mistrzów wraz z francuskim Le Mans Sarthe, obydwa kluby zgromadziły po 7 punktów.

Avtodor Saratov – Pinar Karsiyaka Izmir 74:76 (24:18, 17:19, 15:29, 18:10)