Ponitka rozegrał setny mecz w Eurolidze. Sromotna porażka Panathinaikosu

18 lis 2022, 21:17

Drużyna Fenerbahce Stambuł rozgromiła Panathinaikos BC w pojedynku ósmej kolejki Euroligi (107:77). Turecki zespół od drugiej kwarty rywalizacji całkowicie przejął kontrolę nad meczem i właściwie z “Koniczynek” nie było co zbierać. Dziś swój wielki jubileusz obchodził Mateusz Ponitka, który bez wątpienia chciałby o tym spotkaniu zapomnieć. To było setne starcie Polaka w elitarnych rozgrywkach.

Ponitka rozegrał swój setny mecz na parkietach Euroligi

Zmagania na boiskach Euroligi trwają w najlepsze i dostarczają mnóstwa emocji kibicom koszykówki. Jednak drużyna Panathinaikosu BC kiepsko spisuje się w tych najbardziej prestiżowych rozgrywkach klubowych Starego Kontynentu. Ostatnio wydawało się, że wszystko idzie ku dobremu, ponieważ ateńczycy pokonali wyżej notowaną Baskonię 98:83. Natomiast dzisiaj “Koniczynkom” przyszło się mierzyć ze znacznie trudniejszymi rywalami.

Fenerbahce Stambuł, bo o nich mowa, to liderzy Euroligi i od początku było wiadomo, że grecki zespół czekają ciężary w dzisiejszym starciu. Gdzieś w sympatykach ekipy z Aten tliła się iskierka nadziei na korzystny rezultat, lecz trzeba przyznać, że Panathinaikosowi jeszcze bardzo daleko do dawnej świetności. Niemniej, początek meczu był obiecujący.

Turecka drużyna od pierwszych minut ruszyła do ataku. Wkrótce jednak zryw gości sprawił, iż po pierwszej kwarcie prowadzili oni 25:22. Następnie runem 13-2 popisali się miejscowi, co zaowocowało wyjściem na czoło współzawodnictwa i zbudowaniem ogromnej przewagi punktowej nad oponentami. Późniejsza faza spotkania toczyła się właściwie pod dyktando gospodarzy. Fenebahce Stambuł rozbiło Panathinaikos BC 107:77.

W drużynie przyjezdnych setny mecz na parkietach Euroligi rozegrał Mateusz Ponitka. Kapitan reprezentacji Polski zgromadził siedem punktów (3/4 FG, 0/1 3PT, 1/2 FT), zebrał z tablic dwie piłki, zanotował dwie asysty oraz przechwyt. 29-latek spędził na boisku 23 minuty. Może nieco dziwić decyzja trenera Dejana Radonjicia, który w poprzednich pojedynkach stawiał na polskiego skrzydłowego. Tym razem Ponitka rozpoczął zawody na ławce rezerwowych.

Dzięki zwycięstwu Fenerbahce Stambuł umocniło się na pozycji liderów Euroligi z bilansem siedmiu zwycięstw i jednej porażki. Panathinaikos BC zajmuje ostatnią osiemnastą lokatę (rekord 2-6).