Ponitka świetnie wypadł w swym debiucie

27 wrz 2016, 13:46

Jeden z najlepszych polskich koszykarzy Mateusz Ponitka zadebiutował wreszcie w barwach swej nowej drużyny Pinar Karsiyaka. Reprezentant Polski wygrał wraz ze swym klubem pierwszy mecz w ramach Pinar Cup 2016, pokonując Best Balikesir 88:80.

23-letni Ponitka był jednym z najlepszych zawodników Pinar w poniedziałkowym starciu. Ostatecznie zakończył spotkanie ze zdobyczą 15 punktów, będąc drugim strzelcem tureckiej ekipy. Najlepiej punktującym graczem drużyny z Izmiru był Amerykanin DaJuan Michael Summers, który rzucił 29 “oczek”. Drużyna naszego rodaka świetnie weszła w mecz z Best Balikseir, wygrywając zdecydowanie pierwszą kwartę. Jednak druga odsłona tego starcia toczyła się nieoczekiwanie pod dyktando beniaminka Superligi, który po pierwszej połowie prowadził 45:41. W trzeciej “ćwiartce” gracze z Izmiru zdemolowali rywali i zyskali bezpieczną przewagę 73:55. W decydującej kwarcie rozprężenie Pinar wykorzystali przeciwnicy, którzy odrobili 10 pkt, ale zeszli z parkietu przegrywając 80:88.

W najbliższą środę Pinar Karsiyaka zmierzy się w kolejnym pojedynku z PAOK Saloniki.

Pinar Karsiyaka – Best Balikesir 88:80 (29:19, 12:26, 32:10, 15:25)