“Popis” Neymara w azjatyckiej LM. Powinien wylecieć z boiska [WIDEO]

19 wrz 2023, 09:16

Debiut Neymara w rozgrywkach azjatyckiej Ligi Mistrzów z pewnością nie będzie przez niego miło wspominany. Jego Al-Hilal sensacyjnie i w dramatycznych okolicznościach zremisowało 1:1 z uzbeckim Navbahorem Namangan, a Brazylijczyk obejrzał żółtą kartkę, choć mógł nawet wylecieć z boiska.

Neymar już po debiucie w Al-Hilal

Neymar był jedną z tych gwiazd europejskiego futbolu, które latem przeniosły się do Arabii Saudyjskiej. Po sześciu sezonach spędzonych w PSG, Brazylijczyk przeniósł się za 90 milionów euro do Al-Hilal, przystając na wręcz absurdalne warunki kontraktu i astronomiczne zarobki.

Oficjalny debiut w nowym zespole 31-latek zaliczył w ostatni piątek, kiedy to w meczu z Al-Riyadh wszedł na boisko w 64. minucie. Pomimo niezbyt długiego czasu na murawie, Neymar wywarł duży wpływ na nową drużynę – zdążył zanotować dwie asysty i pomógł w osiągnięciu efektownego zwycięstwa 6:1.

Nierozważne zachowanie Neymara

W poniedziałkowy wieczór Neymar zadebiutował w Azjatyckiej Lidze Mistrzów. Jego Al-Hilal było zdecydowanym faworytem w starciu z uzbeckim klubem Navbahor Namangan. Saudyjczycy długo bili głową w mur i sensacyjnie zremisowali zaledwie 1:1, strzelając gola na wagę remisu w 10. minucie doliczonego czasu gry.

Sam Neymar nie zaliczył specjalnie udanego występu, a na dodatek popisał się niezbyt roztropnym zachowaniem. W 60. minucie Brazylijczyk odepchnął jednego z rywali, a gdy ten upadł na boisko, kopnął go piłką. Arbiter ukarał go żółtą kartką, choć bez wątpienia mógł pokazać mu nawet czerwoną.

Pomimo sensacyjnego remisu, Al-Hilal jest zdecydowanym faworytem w grupie D azjatyckiej Ligi Mistrzów. Poza tymi dwoma ekipami, znajdują się w niej również Nassaji Mazandaran z Iranu i Mumbai City z Indii.