Niespodziewana porażka Argentyny. To największa sensacja w historii

22 lis 2022, 18:24

Sensacyjne zwycięstwo Arabii Saudyjskiej nad Argentyną na początek zmagań w grupie C to największa sensacja w historii mistrzostw świata – tak wynika z wyliczeń modelu firmy Nielsen Gracenote, który sprawdza szanse danej drużyny na odniesienie zwycięstwa.

Podczas trzeciego dnia mistrzostw świata w Katarze doczekaliśmy się pierwszej olbrzymiej sensacji. Stawiana w roli jednego z faworytów do wygrania całego turnieju Argentyna sensacyjnie przegrała 1:2 z Arabią Saudyjską, wobec której tak naprawdę nikt nie miał większych oczekiwań.

Arabia Saudyjska zaskoczyła Argentynę

Spotkanie rozpoczęło się dla Argentyńczyków bardzo dobrze. Już w 10. minucie Leo Messi dał swojej drużynie prowadzenie, skutecznie egzekwując rzut karny. Przed przerwą mogli jeszcze podwyższyć prowadzenie – w 27. minucie do siatki trafił Lautaro Martinez, ale po interwencji VAR gol nie został uznany.

Po przerwie piłkarze z Arabii Saudyjskiej pokazali zupełnie inne oblicze i po zaledwie ośmiu minutach prowadzili 2:1. Najpierw do wyrównania doprowadził Saleh Al Shehri, a niecałe pięć minut później na listę strzelców wpisał się Salem Al Dawsari. Argentyńczycy nie zdołali już odwrócić tego sensacyjnego rezultatu.

Największa sensacja w historii MŚ

Jak się okazuje, wynik ten stał się największą sensacją w historii mistrzostw świata. Pierwszą rzeczą jest to, że Argentyna to trzecia drużyna rankingu FIFA, natomiast Arabia Saudyjska zajmuje dopiero 51. miejsce. Znacznie niższa lokata nie miała więc znaczenia dla końcowego rezultatu.

Drugi dowód dotyczy modelu firmy Nielsen Gracenote, który zajmuje się analizą danych w piłce nożnej. Wyliczono, że prawdopodobieństwo wygrania tego meczu przez Arabię Saudyjską wynosi zaledwie 8,7%. Nigdy wcześniej na mundialu nie doszło do sytuacji, w którym zwycięska drużyna miała tak małe szanse na triumf.

Argentyna stanie przed szansą na poprawę nastrojów już 26 listopada, kiedy to w drugiej kolejce zmagań zagra z Meksykiem. Arabia Saudyjska z kolei tego samego dnia zmierzy się z Polską.

Arabia Saudyjska ograła Argentynę! Sensacja w grupie Polaków!