Porażka Polski na zakończenie turnieju towarzyskiego

Aktualizacja: 21 sie 2016, 20:39
21 sie 2016, 18:41

Polska po bardzo słabej grze uległa dziś wyraźnie reprezentacji Niemiec 80:61. Biało-Czerwoni turniej ERGO Supercup zakończyli z kompletem porażek. ajlepszym strzelcem Biało-Czerwonych był Łukasz Koszarek z dziewięcioma punktami.

Reprezentacja Polski turnieju ERGO Supercup w Ulm nie może zaliczyć do udanych. Trzy spotkania i trzy porażki. Podopieczni Mike’a Taylora zaprezentowali się bardzo słabo, co nie napawa optymizmem przed zbliżającymi się eliminacjami do mistrzostw Europy.

Polacy tylko w pierwszej kwarcie nawiązali walkę z gospodarzami turnieju. Obie ekipy na początku grały zachowawczo i z przeciętną skutecznością. Biało-Czerwoni długo walczyli jak równy z równym jednak ostatecznie kwarta padła łupem naszych zachodnich sąsiadów stosunkiem 22:19. Niestety w drugiej odsłonie tego spotkania koszykarze z nad Wisły utrzymywali bardzo słabą skuteczność. Reprezentacja Niemiec wykorzystała słabą grę naszych koszykarzy i z minuty na minutę powiększała swoją przewagę. Po pierwszej połowie Polska przegrywała w Ulm 41:34.

Po przerwie Polska w dalszym ciągu nie potrafiła odnaleźć recepty na nieźle dysponowaną defensywę rywala. Reprezentacja Niemiec choć też nie błyszczała skutecznością grała konsekwentnie i w trzeciej kwarcie powiększyła swoją przewagę o trzy punkty. W ostatniej kwarcie Polska nie miała nic do powiedzenia. Fatalnie rozgrywali piłkę oddając rzuty z nieprzygotowanych pozycji. Biało-Czerwoni w tym spotkaniu trafili zaledwie 37. proc. swoich prób. Rozdali też tylko osiem asyst, przy 25 rywali. Polacy w ostatniej kwarcie byli bezradni przegrywając ją 13:22, a całe spotkanie 61:80.

Polska – Niemcy 61:80 (19:22, 15:19, 14:17, 13:22)

Polska: Koszarek 9, Lampe 8, Ponitka 8, Gruszecki 7, Waczyński 6, Czyż 5, Slaughter 5, Zamojski 5, Szewczyk 4, Hrycaniuk 2, Gielo 2, Sokołowski 0

Niemcy: Lo 12, Theis 12, Benzing 12, Barthel 12, Zipser 9, Pleiss 6, Voigtmann 6, Heckmann 4, Doreth 3, Mason 2, Giffey 2, Vargas 0