Strona główna Bez kategorii Poważna kontuzja Kurka

Poważna kontuzja Kurka

0

Wieloletni reprezentant Polski, obecnie zawodnik Tureckiego klubu Ziraat Bankasi Ankara, Bartosz Kurek z powodu kontuzji stopy został wyłączony z gry i aktualnie poddaje się rehabilitacji.

Turecka przygoda Bartosza Kurka od samego początku nie szła po jego myśli. Cały czas doskwierała mu kontuzja stopy, która, jak sam powiedział, spowodowana jest długoletnią grą bez dłuższej przerwy. O urazie reprezentanta Polski mówiło się już od dawna, ale dopiero podczas meczu 15. kolejki pierwszej ligi mężczyzn – AZS PWSZ Stal Nysa kontra AZS Częstochowa, który Kurek oglądał z trybun, skomentował swój stan zdrowia.

Obecnie przechodzę rehabilitację w Łodzi w klinice Sporto, pod okiem doktora Domżalskiego oraz doktora Sokala. Sprawa wygląda tak, że kontuzja, której doznałem, jest ciężka, przewlekła i jest następstwem wieloletniej gry praktycznie bez odpoczynku. Moja stopa wymaga teraz chwili wolnego i odpowiednio długiej rehabilitacji. Nie działa to niestety na moją korzyść, bo jesteśmy w środku sezonu, ale mam nadzieję, że jeszcze w tym roku pokażę się kibicom na parkietach. Wierzę, że jeszcze będzie mi dane założyć koszulkę Ziraatu i razem z zespołem powalczę o jakieś wysokie cele, bo właśnie w to mierzymy. – powiedział zawodnik

Bartosz Kurek na rehabilitację przyjechał do Łodzi i mamy nadzieje że dzięki profesjonalizmie tamtejszych lekarzy zdąży wrócić do Turcji przed zakończeniem sezonu klubowego, i uda się mu odbudować formę na sezon reprezentacyjny.

Komentarze