Strona główna Lekkoatletyka Poznań Grand Prix 2019: Nowicki nowym liderem list światowych! Pewna wygrana Fiodorow!

Poznań Grand Prix 2019: Nowicki nowym liderem list światowych! Pewna wygrana Fiodorow!

0
9. Memoriał Kamili Skolimowskiej 22.08.2018 r. Chorzów, Stadion Śląski

Królowa sportu powróciła w wielkim stylu do stolicy województwa Wielkopolskiego. Na rozegranym dziś mityngu Poznań Athletics Grand Prix 2019 odbyło się wiele konkurencji, w której udział brali najlepsi zawodnicy na świecie! Stadion na Golęcinie zgromadził liczne grono publiczności na trybunach, co tylko udowadnia jak bardzo Poznań- miasto z wielkimi tradycjami lekkoatletycznymi- stęsknił się za Królową Sportu! Największe show sprawili startujący jako pierwsi zawodnicy i zawodniczki rzucające młotem! 

Już na starcie Grand Prix kibiców z płyty głównej stadionu przywitał Mistrz Olimpijski w rzucie młotem z 2000 roku- Szymon Ziółkowski, bo to w jego koronnej konkurencji zawodnicy rozpoczęli dzisiejsze przedstawienie. Na starcie nie zabrakło znakomitych miotaczy- Paweł Fajdek, Wojciech Nowicki, oraz Mistrz Olimpijski z Rio 2016 Dilshod Nazarov. Wśród Pań główną kandydatką do wygranej była „gospodyni” Joanna Fiodorow.

Od samego początku łączonego konkursu kobiet i mężczyzn na czoło stawki wysunęli się podopieczni Malwiny Sobierajskiej- Wojciech Nowicki wśród mężczyzn, oraz Joanna Fiodorow wśród kobiet. Nowicki rozpoczął mocno, od rzutu na odległość 77.82 metrów. Kibice zgromadzeni na stadionie Golęcin czekali na rzuty 80 metrowe. Wojciech pierwszy z nich dostarczył w trzeciej próbie. Dokładnie 80.91 metrów i już tym rzutem wyszedł na czoło list światowych! Zadowoleni kibice nie zdążyli się nacieszyć do końca rzutem z trzeciej serii, kiedy Wojciech w kolejnej próbie poprawił się znacznie uzyskując 81.74 metrów! Fenomenalny rezultat, najlepszy wynik Wojciecha w tym sezonie, oraz umocnienie się na czele list światowych!

Joanna Fiodorow zaczęła również mocno, już w pierwszej próbie bijąc rekord stadionu należący do dziś do Anity Włodarczyk. Świeży rekord należący do Joanny nie przetrwał długo, ponieważ zawodniczka AZS OŚ Poznań w czwartej próbie poprawiła się uzyskują 74.46 metrów! Jest to jej trzeci najdalszy rzut w karierze. Rzut ten dał Joannie zwycięstwo w dzisiejszym konkursie przed Malwiną Kopron, która posłała młot na odległość 71.55 metrów- jej najlepszy wynik w tym sezonie i dobry prognostyk przed zbliżającą się Uniwersjadą w Neapolu.

W konkursie rzutu młotem za plecami Wojciecha Nowickiego znalazł się dziś Paweł Fajdek, który rzucił 79.37 metrów. Trzecim Polakiem startującym w konkursie rzutu młotem był Marcin Wrotyński, który rzucił dziś 65.92 metrów (Marcin także wystąpi na Uniwersjadzie w Neapolu).

Komentarze