PP: KSZO gra dalej, Polonia Warszawa już żegna się z Pucharem Polski

18 lip 2017, 23:01

We wtorek odbyły się kolejne dwa mecze 1/64 finału Pucharu Polski. Oba spotkania, czyli KSZO Ostrowiec Świętokrzyski – Warta Poznań oraz Sokół Ostróda – Polonia Warszawa zapowiadały się bardzo ciekawie, niestety, oczekiwania spełnił tylko pierwszy mecz…

KSZO na własnym stadionie dopiero po rzutach karnych pokonało Wartę Poznań. Po regulaminowym czasie gry na tablicy wyników widniał remis. W 45. minucie z rzutu karnego najpierw trafił Laskowski wyprowadzając Wartę na prowadzenie, z kolei pięć minut przed końcem meczu trybuny uszczęśliwił Mateusz Mąka. O tym kto zagra dalej musiały rozstrzygnąć rzuty karne. Te lepiej wykonywali piłkarze KSZO wygrywając 3:2.

W kolejnej rundzie drużyna z Ostrowca Świętokrzyskiego zmierzy się z pierwszoligową Stalą Mielec.

KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski 1-1 pd. k. 3-2 Warta Poznań
Mateusz Mąka 85 – Adrian Laskowski 45 (k)

Mniej emocji mieliśmy w Ostródzie, gdzie miejscowy Sokół nadspodziewanie łatwo uporał się z Polonią Warszawa. Dla drużyny ze stolicy Polski Puchar Polski był jedyną okazją by ponownie posmakować wielkiej piłki. Niestety, przygoda zakończyła się już w przedbiegach…Dla gospodarzy gole zdobyli w 27. minucie Adrian Korzeniowski oraz w 51. Arkadiusz Ciach.

W 1/32 finału Sokół Ostróda zagra ze Stalą Stalowa Wola.

Sokół Ostróda 2-0 Polonia Warszawa