PP: Lech pokonuje Olimpię w Grudziądzu

11 sie 2015, 19:47

Piłkarze Lecha Poznań awansowali do 1/8 finału Pucharu Polski. Mistrzowie Polski pokonali w Grudziądzu miejscową Olimpię 0:2 (0:1).

Lech objął prowadzenie bardzo szybko, bo już w 10. minucie bramkarza Olimpii pokonał David Holman. W 40. minucie po faulu Keeby Cessaya tuż przed polem karnym, dobrą okazję mieli gospodarze. Po dośrodkowaniu i uderzeniu głową, piłka w niewielkim dystansie minęła bramkę Lecha. Jeszcze przed przerwą, Olimpia miała kolejną świetną okazję, ale Djousse do spółki z Cieślińskim nie potrafili pokonać Gostomskiego.

Po przerwie kilka okazji mieli zarówno gospodarze, jak i goście, najlepszą zmarnował w 58. minucie Adam Banasiak. W 83. minucie Djousse ładnie zagrał do Paweli, jednak ten trafił prosto w Gostomskiego. W końcowych minutach Olimpia próbowała zmienić losy spotkania, jednak ich wysiłki nie przyniosły pożądanego skutku. W 86. minucie Lech podwyższył prowadzenie, ponownie do siatki trafił Holman.

Dziś oprócz mistrza Polski, awans wywalczyły także trzy inne drużyny z Ekstraklasy: Zagłębie Lubin, Korona Kielce i Cracovia.

W 1/8 finału, Lech zagra z lepszym z pary Wisła Kraków – Ruch Chorzów.

Olimpia Grudziądz  –  Lech Poznań  0:2 (0:1)  –  D. Holman (9min. ; 86min.),

Olimpia: Michał Wróbel – Adam Banasiak, Tomasz Lewandowski, Michał Łabędzki, Marcin Woźniak – Michał Piter-Bućko, Marcin Smoliński – Robert Szczot (Kazlauskas 70min.), Marcin Kaczmarek – Adam Cieśliński (Pawela 74min.), Donald Djousse

Lech: Maciej Gostomski – Kebba Ceesay, Marcin Kamiński, Maciej Wilusz (Trałka 77min.), Tomasz Kędziora – Abdul Tetteh, Dariusz Dudka – Dariusz Formella, David Holman, Dawid Kownacki (Lovrencics 62min.) – Denis Thomalla (Robak 70min.)