Strona główna Piłka nożna PP: Ponownie rozlosowano pary 1/8 finału po skandalu!

PP: Ponownie rozlosowano pary 1/8 finału po skandalu!

0

Dziś o godzinie 12:00, w siedzibie Polskiego Związku Piłki Nożnej odbyło się losowanie 1/8 finału piłkarskiego Pucharu Polski. Ceremonię poprowadził sekretarz generalny PZPN Maciej Sawicki. W gronie najlepszych 16 drużyn nie zabraknie ciekawych starć, ale podczas losowania nie zabrakło również kuriozalnej sytuacji, która doprowadziła do ponownego losowania…

Podczas losowania okazało się bowiem, że koniec końców w koszyku do losowania zabrakło…Jednej kulki z nazwą drużyny! Miała nią być Miedź Legnica. Losowanie dokończono, ale koniec końców uznano, że nie może być ono pełnoprawne i postanowiono powtórzyć cała ceremonię.

W pierwotnym losowaniuobrońca tytułu Legia Warszawa miała zmierzyć się z pogromcą Lecha Poznań, czyli I-ligowym Rakowem Częstochowa. Najciekawiej zapowiadały się z kolei starcia w Zabrzu i Wrocławiu, gdzie odpowiednio Górnik zagrałby z Wisłą Płock, a Śląsk z Miedzią Legnica.

Po powtórce losowania 1/8 finału obrońcy tytułu zmierzą się z innym pierwszoligowce – Chrobrym Głogów, z kolei co ciekawe Śląsk Wrocław znów wylosował Miedź Legnica. Bardzo ciekawie może być z kolei w Gdyni, gdzie Arka podejmie Jagiellonię Białystok.

Pary 1/8 finału Pucharu Polski:

Wigry Suwałki – Raków Częstochowa
Puszcza Niepołomice – Wisła Płock
Chrobry Głogów – Legia Warszawa
Wisła Sandomierz – Odra Opole
Śląsk Wrocław – Miedź Legnica
Arka Gdynia – Jagiellonia Białystok
Rozwój Katowice – Górnik Zabrze
Bruk-Bet Termalica Nieciecza – Lechia Gdańsk

Mecze odbędą się w dniach 4-6 grudnia.

 

Komentarze