PP: Poznaliśmy dwóch ostatnich uczestników 1/16 finału

26 lip 2017, 21:08

Dziś odbyły się dwa ostatnie spotkania 1/32 finału piłkarskiego Pucharu Polski. W Sieradzu miejscowa Warta podejmowała beniaminka LOTTO Ekstraklasy, Sandecję Nowy Sącz, z kolei w Rybniku ROW mierzył się z drugim beniaminkiem, Górnikiem Zabrze.

Jak się okazało zarówno w Sieradzu jak i w Rybniku lepsi okazali się goście. Sandecja pokonała Wartę aż 5:1 rozstrzygając losy spotkania już w pierwszej połowie po golach Piszczka i Mraza. W drugiej części gry swoje bramki dołożyli jeszcze Wojciech Trochim i dwie Maciej Korzym. Na pocieszenie w 85. minucie honorowego gola dla gospodarzy zdobył Łukasz Mitek.

Warta Sieradz 1-5 Sandecja Nowy Sącz
Łukasz Mitek 85 – Filip Piszczek 13, Patrik Mráz 16, Wojciech Trochim 56, Maciej Korzym 60, 70

Trochę więcej emocji mieliśmy w Rybniku, gdzie ROW mierzył się z Górnikiem Zabrze. Goście wygrali 2:0, ale emocje były aż do 87. minuty bowiem jeszcze wtedy utrzymywało się tylko jednobramkowe prowadzenie zabrzan. W 31. minucie wynik otworzył Szymon Matuszek, z kolei wynik spotkania na trzy minuty przed końcem ustalił Marcin Urynowicz.

ROW 1964 Rybnik 0-2 Górnik Zabrze