PP: Skromne zwycięstwo Jagiellonii, karne w Stalowej Woli

12 sie 2015, 19:36

1/16 finału Pucharu Polski trwa. Co się dzisiaj działo w Białymstoku i w Stalowej Woli?

Jagiellonia Białystok 2:1 Pogoń Szczecin

Jagiellonia Białystok skromnie pokonała u siebie Pogoń Szczecin 2:1. Pierwsza bramka dla gospodarzy padła w 25. minucie za sprawą Karola Świderskiego, który oddał świetny strzał po dłuższym słupku i nie pozwolił na skuteczną interwencję Słowika. Pogoń wyrównała w 42. minucie dzięki trafieniu Adama Frączczaka po rzucie rożnym. Po drodze piłkę strącił jeszcze Jarosław Fojut. Jagiellonia zwycięskiego gola zdobyła po trafieniu Frankowskiego w 50. minucie spotkania. Zawodnik klubu z Białegostoku wykorzystał dogranie Grzelczaka. Już 2 minuty później czerwoną kartkę obejrzał Fojut za kopnięcie Świderskiego w ramię. Wynik już nie uległ zmianie, a Jagiellonia weszła do 1/8 finału Pucharu Polski.

Stal Stalowa Wola 2:2 Piast Gliwice (3:0 w karnych)

Piast objął prowadzenie w 15. minucie spotkania za sprawą Gerarda Badii, który przelobował wysuniętego bramkarza Stali. W 36. minucie doszło do wyrównania. Sędzia przyznał karnego ekipie ze Stalowej Woli, a na bramkę zamienił go Damian Łanucha. Klub z Gliwic w 65. minucie po raz drugi wyszedł na prowadzenie. Gola po sytuacji sam na sam strzelił Badia. W 92. minucie po dośrodkowaniu z boku boiska na 2:2 strzelił Tomasz Płonka. Następnie odbyła się dogrywka, w której piłkarze brały skurcze. W rzutach karnych lepsi okazali się gospodarze, którzy wygrali 3:0 po trafieniach Dawida Jabłońskiego, Tomasza Płonki i Damiana Łanuchy. W drużynie Piasta przestrzelił Klepczyński, Korun i Mokwa. Stal Stalowa Wola w 1/8 finału Pucharu Polski!