PP: Stal Mielec strzela 4 gole klubowi z Ekstraklasy i melduje się w 1/16

27 lip 2016, 21:12

Aż do dzisiaj musieliśmy czekać, by poznać komplet drużyn, które wezmą udział w meczach 1/16 finału Pucharu Polski. Ostatnim zespołem, który doszedł do tego etapu rozgrywek została Stal Mielec. Beniaminek I ligi pokonał przedstawiciela Ekstraklasy – Wisłę Płock 4:3 (2:2), rozstrzygając kwestię awansu w ostatnich minutach.

Wydawało się, że murowanym faworytem są goście, w barwach których debiutował między innymi były gracz Lecha Poznań, czy BATE Borysów Siergiej Kriwiec. Wszystko zresztą układało się zgodnie z planem płocczan, ponieważ po niecałym kwadransie gry prowadzili oni 2:0 po golach Emila Drozdowicza i Damiana Piotrowskiego. Gospodarze jednak pokazali charakter, jeszcze w pierwszej połowie doprowadzając do remisu. W 17. minucie piłkę w siatce umieścił Szymon Sobczak, a dziesięć minut później z rzutu karnego nie pomylił się Krystian Getinger.

Mielczanie po przerwie poszli za ciosem – w 55. minucie Sebastian Łętocha dał im prowadzenie, które utrzymało się do 83. minuty. Po rzucie wolnym Kriwiec wyrównał stan rywalizacji i wydawało się, że 90 minut gry nie przyniesie rozstrzygnięcia. I faktycznie nie przyniosło, ponieważ decydująca bramka padła w 4. doliczonej minucie. Bartosza Kanieckiego po raz drugi pokonał Sobczak, zapewniając beniaminkowi I ligi awans do 1/16 finału Pucharu Polski, w której czeka już na nich Chojniczanka Chojnice.