PP: Wigry lepsze od Termaliki! Historyczny sukces drużyny z Suwałk

Aktualizacja: 10 sie 2016, 03:04
9 sie 2016, 21:40

Wigry Suwałki wygrały u siebie z Bruk-Betem Termalica Nieciecza 2:1 (1:0) w 1/16 Pucharu Polski. Debiut w drużynie Słoni zaliczył napastnik Dawid Nowak.

Dla obu ekip mecz był historyczna szansą awansu do 1/8 Pucharu Polski. Termalica w 1/16 finału grała dwukrotnie. W dwóch ostatnich edycjach odpadała w I rundzie ze Zniczem Pruszków i Błękitnymi Stargard Szczeciński. Do tej pory ekipy z Suwałk i Niecieczy mierzyły się ze sobą pięciokrotnie. Trzykrotnie wygrywały Słonie, a dwa razy mecze zakończyły się remisem.

Przez pierwsze minuty drużyna z Ekstraklasy częściej utrzymywała się przy piłce, a gospodarze swoich sił upatrywali w kontratakach. W 35. minucie Bartkowski wrzucał piłkę w pole karne, a strzał głową Radeckiego obronił Baran. Kolejna kontra Wigier przyniosła upragnione prowadzenie. Kozak pędzać środkiem boiska idealnie podał do wychodzącego Kuku, a ten pięknym strzałem z prawej nogi pokonał bramkarza.

W grze gospodarzy widać było determinację i wiarę swoje umiejętności. W drugiej połowie potrafili stworzyć kolejne groźnie okazje, a ta z 71. minuty dała podwyższenie wyniku na 2:0. Po rzucie rożnym strzał oddał Wroński, który obronił Baran, ale dobitka Zapolnika była poza jego zasięgiem. Zaledwie minutę później Dawid Nowak w swoim debiucie strzałem głową zmniejszył przewagę gospodarzy. Termalica poszła za ciosem, a świetne uderzenie Miśaka prawie dało im remis. Na posterunku był jednak Zoch, który na raty obronił tę groźną próbę. Wigry utrzymały prowadzenie i po raz pierwszy w historii awansowały do 1/8 finału Pucharu Polski, w której zmierzą się ze zwycięzcą pary Górnik Zabrze – Legia Warszawa.

Wigry Suwałki – Bruk-Bet Termalica Nieciecza 2:1 (1:0)
45′ Kuku, 71′ Zapolnik, 72′ Nowak

Wigry: Zoch – Kwame, Jarzębowski, Cverna, Bartkowski, Kozak, Karankiewicz, Radecki (69′ Augustyniak), Wroński (86′ Gąska), Zapolnik, Kuku (70′ Kędzior)

Termalica: Baran – Ziajka, Osyra, Stano, Szarek – Juhar (46′ Gutkovskis), Babiarz (62′ Stefanik), Kupczak, Wróbel (46′ Miśak) – Kędziora, Nowak

Żółte kartki: 32′ Radecki, 33′ Wróbel, 82′ Augustyniak