Prezes Bayernu: „Lewandowski wypełni kontrakt”. Głos zabrał też Kucharski

Prezes Bayernu Monachium wypowiedział się w sprawie spekulacji dot. Roberta Lewandowskiego i jego przenosin do FC Barcelony. Herbert Heiner przekazał dziennikarzowi „Bilda” bardzo jasne stanowisko, z którego Polak raczej nie jest zadowolony. Głos w sprawie zabrał również Cezary Kucharski.

Herbert Heiner stanowczo w temacie transferu Lewandowskiego

polski-sport.pl wspiera ligę typerów johnnybet Reprezentant Polski w zeszłym tygodniu przekazał Bayernowi informację, że chce opuścić Monachium już tego lata. Zainteresowana jego ściągnięciem jest przede wszystkim FC Barcelona, która planuje wzmocnić swoją siłę ofensywną jak najniższym kosztem. Katalończycy są gotowi zapłacić za Lewandowskiego 30-35 mln.

Pojawiły się natomiast informacje, że mistrz Niemiec byłby gotów dokonać sprzedaży przy opłacie w wysokości 35-40 mln euro.

Przeczy temu komunikat, jaki wygłosił Herbert Heiner będący od listopada 2019 roku prezesem Bayernu Monachium. Jego zdaniem Lewandowski wypełni obowiązujący kontrakt i pozostanie w klubie do końca przyszłego sezonu.

Robert Lewandowski ma kontrakt z Bayernem do końca czerwca 2023 i go zrealizuje — powiedział Philippowi Kesslerowi z „Bilda” Herbert Heiner.

Dokładnie to samo miał usłyszeć menadżer piłkarza, Pini Zahavi. Nie oznacza to jednak, że FC Barcelona zamierza rezygnować ze starań o transfer.

Julian Nagelsmann również przyznał, że Lewy jest w planach zespołu na kolejny sezon. Natomiast trener Bayernu nie zamierza wetować jego transferu.

Cezary Kucharski nie dziwi się decyzji Roberta

Sytuacje Lewandowskiego skomentował również Cezary Kucharski. Jego były menadżer w zupełności rozumie decyzję o odejściu i zaznacza, że Bayern od samego początku wiedział, że napastnik będzie chciał odejść do Hiszpanii.

— Rozumiem, że Robert chce się przenieść, ponieważ kiedy zaczęliśmy razem pracować w 2008 roku, planowaliśmy zmieniać klub co kilka lat — powiedział Kucharski.

— Liderzy Bayernu od początku wiedzieli, że będzie chciał się przenieść do Hiszpanii. Liczył, że jego kolejnym krokiem po Borussi oraz Bayernie będzie właśnie Hiszpania. To zawsze był jego cel numer jeden. Potem Stany Zjednoczone i koniec kariery — dodał.

polski-sport.pl wspiera ligę typerów johnnybet

Lewandowski poinformował klub, że chce odejść. Co zrobi Bayern?

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Najnowsze