Przed nami halowe MP w Toruniu. Swoboda i Popowicz-Drapała liczą na sukcesy

16 lut 2024, 19:16

W najbliższy weekend w Toruniu odbędą się Halowe Mistrzostwa Polski w lekkoatletyce, w których weźmie udział ponad 500 zawodników. W gronie głównych kandydatek do zwycięstwa w swoich konkurencjach z pewnością znajdą się Ewa Swoboda i Marika Popowicz-Drapała.Swoboda i Popowicz-Drapała liczą na dobre wyniki

W zbliżającej się rywalizacji w tzw. Grodzie Kopernika o kolejne w tym roku zwycięstwo z pewnością powalczy Ewa Swoboda. Toruń jest dla niej szczególnym miejscem – przed laty biła tam halowy rekord świata juniorów, a dwa lata temu ustanowiła fenomenalny rekord Polski pokonując 60 metrów w 6.99.

To jest mój drugi dom. Uwielbiam tutaj biegać. Arena Toruń to najpiękniejsza hala w Europie. Mam stąd wiele pięknych wspomnień. Pamiętam chociażby start z 2015 roku kiedy medal wręczała mi pani Irena Szewińska. Stąd też jest moje ulubione zdjęcie, ono nawet wisi tutaj na drugim piętrze – mówiła, cytowana przez PZLA.

Na dobry start podczas mistrzostw Polski liczy Marika Popowicz-Drapała. Specjalizująca się przez lata w krótkim sprincie zawodniczka bydgoskiego Zawiszy w ostatnich sezonach startuje na dystansie 400 metrów. – Chociaż ciągle uczę się tego dystansu to start na ORLEN Copernicus Cup pokazał mi, że jestem w dobrej formie. Nie zmienia to faktu, że każdy występ to inna, nowa historia. Tak też będzie z biegami podczas mistrzostw Polski – przyznawała Popowicz-Drapała.

Dobiega końca halowy sezon

Halowe mistrzostwa Polski są ważnym przystankiem dla lekkoatletów przygotowujących się do startów letnich.

Powoli kończymy sezon halowy. W ten weekend odbędą się mistrzostwa Polski, a za dwa tygodnie w Glasgow halowe mistrzostwa świata. My patrzymy jednak już na kolejne miesiące. Na początku maja na Bahamach mamy kwalifikacje olimpijskie sztafet, a później w czerwcu mistrzostwa Europy. W tym roku to bardzo ważna impreza bo będzie jedną z ostatnich szans na zdobycie kwalifikacji olimpijskich – podkreślił prezes PZLA Henryk Olszewski.IO 2024: Polskie nadzieje medalowe. Którzy lekkoatleci realnie mogą myśleć o olimpijskim podium?

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Artykuły

Artykuły ze strony www.johnnybet.com

SOCIAL MEDIA