Liga Mistrzów: Przegrana Anwilu

8 sty 2019, 20:40

Sidigas Avellino wygrał z mistrzem Energa Basket Ligi Anwilem Włocławek 72:62 w rozgrywkach Koszykarskiej Ligi Mistrzów.

Już  na początku spotkania koszykarze gości prowadzili 10:4. Mimo kilku skutecznym zagraniom Jarosława Zyskowskiiego i Vladimira Mihailovica włocławianie utrzymywali kontakt do rywali. Jednak końcówka kwarty należała do włoskiej ekipy.  W drugiej odsłonie Avelino nie zwalniało tempa. W pewnym momencie do odrabiania strat próbowali się włączyć Mateusz  Kostrzewski i Josip Sobin. Z czternastu oczek mistrzowie Polski przed przerwą zmniejszyli straty do staniu 39:31.

W drugiej połowie przyjezdni kontrolowali sytuację a boisku, powiększając swoją przewagę. Przy słabszej skuteczności  na przełomie trzeciej i czwartej odsłony Avelino odskoczyło na osiemnaście oczek. Jeszcze w końcówce Anwil próbował zmniejszyć straty, ale nie udało im się złamać bariery dziesięciu punktów.

Anwil Włocławek – Sidigas Avellino 62:72 (15:23, 16:16, 9:17, 22:16)

Anwil: Sobin 16, Simon 14, Michalak 8, Michailović 7, Kostrzewski 7, Zyskowski 6, Marković 2, Szewczyk 2, Łączyński 0, Lichodiej 0

Sidigas: Green 17, Nichols 16, Sykes 13, Filloy 12, Young 8, D’Ercole 3, Campani 3, Spizzichini 0