Przegrana Legii na Węgrzech

Aktualizacja: 25 sty 2023, 10:45
30 paź 2019, 22:37

Dziś koszykarze Legii Warszawa na wyjeździe zmierzyli się z Egis Kormend. Było wiadomo, że węgierski zespół łatwym rywalem nie będzie. Tak też było. Legia przegrała 60:74 w drugiej kolejce Fiba Europe Cup. Przed oboma zespołami jeszcze po cztery spotkania w grupie.

Legia zaczęli mecz bardzo skutecznie. Po trafieniach Michaela Finke i Keanu Pindera było 15:5. Gospodarze z każdą kolejną chwilą pokazali, że jednak łatwo z nimi może nie będzie. Pierwsze dziesięć minut należało jednak do Legii, która zwyciężyła tą część meczu 17:11. Później to gospodarze przejęli inicjatywę, a legioniści popadli w niezrozumiały marazm. Egis Kormend trafiał z dystansu, wymuszał przewinienia i krok po kroku dogonił warszawian. W końcu Węgrom udało się wyjść na prowadzenie, ale ostatnie sekundy drugiej kwarty sprawiły, że to Legia udała się do szatni przy minimalnym prowadzeniu 28:27.

Po przerwie prowadzenie przechodziło z rąk do rąk, dobrze punktował Filip Matczak. Stołeczny zespół poza wspomianym Filipem grał falowo i popełniał sporo strat i błędów. To kosztowało podopiecznych trenera Spaneva fakt, że przed decydującą częścią pojedynku to Egis Kormend był w lepszej sytuacji prowadząc 49:46. Niestety, legioniści zostali zdominowani przez rywali w ostatnich dziesięciu minutach. Świetnie wśród ekipy węgierskiej spisywali się Justin Edwards i Frank Turner.

Zanotowaliśmy niezły początek meczu. To napawało optymizmem. W czwartej kwarcie jednak całkowicie oddaliśmy inicjatywę. Rywal nas przełamał i dowiózł zwycięstwo. Nie wykorzystaliśmy swoich atutów. Kolejna porażka daje dużo do myślenia. Mogliśmy to spotkanie wygrać, a niestety wracamy do Warszawy z porażką – powiedział po meczu Filip Matczak.

Egis Kormend – Legia Warszawa 74:60  (11:17, 16:11, 22:18, 25:14)

Egis: Justin Edwards 21, Frank Turner 14, Travis Taylor 12, Jordon Varnado 11, Csaba Ferencz 9, Erjon Kastrati 7, Akos Nemeth 0, Bence Oroszi 0, Kristof Takacs 0, Krisztofer Durazi 0, Matyas Kiss -.

Legia: Michael Finke 15, Filip Matczak 11, Patryk Nowerski 8, Drew Brandon 7, Sebastian  Kowalczyk 6, Keanu Pinder 5, Romaric Belemene 4, Adam Linowski 2, Przemysław Kuźkow 2, Jakub Nizioł 0, Dawid Sączewski 0, Jakub Sadowski 0.