Przeniosą finał Ligi Mistrzów? To byłby już czwarty raz z rzędu

Do finału Ligi Mistrzów, który ma odbyć się w Stambule, pozostał już mniej niż miesiąc. Dziennikarze angielskiego “Daily Mail” poinformowali, że ostatni mecz tego prestiżowego pucharu może zostać rozegrany jednak nie w Turcji, a w Portugalii. UEFA rozważa przeniesienia starcia do Lizbony.

Liga Typerów Polski-Sport.pl

Portugalia w ostatnich latach dwukrotnie gościła finał LM

Już kilka tygodni temu brytyjski “The Independent” informował, że wśród europejskich działaczy piłkarskich rozważane jest przeniesienie tegorocznego finału Ligi Mistrzów. Wszystko ze względu na wybory prezydenckie, które aktualnie mają miejsce w Turcji. Wielu obserwatorów obawia się, że po ogłoszeniu wyników może dojść w tym kraju do zamieszek.

Teraz do tematu powrócili dziennikarze “Daily Mail”. Anglicy poinformowali, że UEFA kontaktowała się już z Portugalczykami w sprawie potencjalnego przeniesienia finału Ligi Mistrzów. Po raz kolejny finał tego prestiżowego turnieju może mieć więc miejsce w Lizbonie. Gospodarzem czerwcowego starcia zostałby obiekt nalężący do tamtejszej Benfiki.

Jeśli doniesienia angielskich dziennikarzy się potwierdzą, będzie to już trzeci w ostatnich latach przypadek, kiedy to najważniejszy mecz Ligi Mistrzów odbędzie się w Portugalii. W 2020 i 2021 roku finały również planowano rozegrać w Stambule, ale ze względu na sytuację pandemiczną mecze przeniesiono odpowiednio do Lizbony i Porto.

Nie tylko pandemia psuła jednak plany UEFA ws. finału Ligi Mistrzów. Kibice zapewne doskonale pamiętają, że w zeszłym roku pierwotnie finał miał odbyć się w Sankt Petersburgu. Jednak po tym, gdy w lutym Rosja zaatakowała Ukrainę, mecz przeniesiono do Paryża.

Pierwsza tura wyborów w Turcji odbędzie się w niedzielę 14 maja, a potencjalna druga w niedzielę 28 maja. Po niespełna dwóch tygodniach od drugiego terminu ma odbyć się w Stambule finał Ligi Mistrzów. Ostateczne decyzje mają zapaść w połowie maja.

Liga Typerów Polski-Sport.pl

Wojciech Szczęsny uratował Starą Damę. Pochwały po meczu Ligi Europy

 

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Najnowsze

SOCIAL MEDIA