Wojciech Szczęsny uratował Starą Damę. Pochwały po meczu Ligi Europy

Aktualizacja: 12 maj 2023, 11:28
12 maj 2023, 07:45

Juventus zagrał słaby mecz, ale mimo to zremisował z Sevillą w pierwszym półfinałowym spotkaniu Ligi Europy (1:1). Stara Dama tak dobry wynik przed rewanżem zawdzięcza w dużej mierze Wojciechowi Szczęsnemu. Polski bramkarz w czwartkowym pojedynku spisywał się dobrze i poza stratą gola kilkukrotnie uratował swój zespół przed porażką. Dzięki temu znalazł się w drużynie tygodnia serwisu “WhoScored”.

Pierwsze starcie półfinałowe rozegrane zostało na Allianz Stadium w Turynie. Gospodarze byli faworytami przed pierwszym gwizdkiem sędziego, ale to Sevilla jako pierwsza wyszła na prowadzenie. Stara Dama długo przegrywała po golu Youssefa En-Nesyriego. Gola wyrównującego zdobył dopiero w doliczonym czasie gry Federico Gatti.

Szczęsny po raz kolejny pokazał jak ważny jest dla Juventusu

Mecz w Turynie mógł zakończyć się innym rezultatem, gdyby nie bardzo dobry występ Wojciecha Szczęsnego. Polski bramkarz w starciu Ligi Europy zaliczył dwie doskonałe interwencje, co nie umknęło uwadze włoskich mediów. Golkipera docenił m.in. portal “TuttoMercatoWeb”, który przyznał mu notę 6.5 w dziesięciostopniowej skali.

Dwie doskonałe interwencje w pierwszej połowie. Był bez winy przy trafieniu En-Nesyriego. Szczęsny daje gwarancję i przy przeciętnym występie reszty zawodników był jednym z najlepszych w drużynie – napisali dziennikarze z Włoch.

Szczęsnego pochwaliła również “La Gazzetta dello Sport”. Polak otrzymał od tego periodyku “szóstkę”. W tym przypadku włoscy dziennikarze łaskawszym okiem spojrzeli jednak na Paula Pogbę, Federico Gattiego i Samuela Ilinga-Juniora.

Słabiej oceniony został natomiast Arkadiusz Milik. Polak pojawił się na boisku w 61. minucie meczu i zastąpił Dusana Vlahovicia. Nie udało mu się jednak strzelić gola. Za ten występ “La Gazzetta dello Sport” przyznała mu ocenę 5.5.

Polski bramkarz w drużynie tygodnia Ligi Europy

Serwis “WhoScored.com” za mecz z Sevillą przyznał Wojciechowi Szczęsnemu notę 7.1. Dzięki temu reprezentant Polski znalazł się w drużynie tygodnia złożonej z najlepszych piłkarzy pierwszej serii spotkań w półfinale Ligi Europy.