Przerwana seria nowotarżan!

14 sty 2016, 10:04

Hokeiści z Podhala ulegli we wczorajszym spotkaniu tyszanom 2:3 i tym samym mistrzowie Polski przerwali niechlubną passę trzech porażek z rzędu z podopiecznymi Marka Ziętary. Tyszanie zrewanżowali się “Szarotkom” za porażkę w półfinale Pucharu Polski.

Spotkanie lepiej rozpoczęli goście. Już w drugiej minucie wynik spotkania otworzył Josef Vitek. Brązowi medaliści Pucharu Kontynentalnego byli znacznie groźniejsi w pierwszych dwudziestu minutach. Cztery minuty przed zakończeniem tej części spotkania Jaroslav Hertl, który ledwo co wrócił po kontuzji kostki, wykorzystał grę w przewadze i na tablicy wyników widniało już 0:2.

Gospodarze wzięli się za odrabianie strat. Ubiegły 3 minuty i 23 sekundy i fiński zawodnik Jarmo Jokila strzelił gola kontaktowego. Ta tercja była znacznie lepsza w wykonaniu “Szarotek”, ale na więcej już nie było stać Podhalan. Głównie za sprawą dobrych interwencji Kamila Kosowskiego.

Trzecia część meczu miała podobny charakter do tej poprzedniej. Nowotarżanie częściej atakowali, a tyszanie wyprowadzali kontry. W końcu w 52. minucie Filip Wielkiewicz doprowadził do wyrównania. Nie ubiegły jednak dwie minuty, a zwycięską bramkę dla GKS-u zdobył Jarosław Rzeszutko.

Mistrzowie Polski po wczorajszej wygranej odskoczyli w tabeli Podhalanom na trzy punkty. W dodatku podopieczni Jiri’ego Sejby mają do rozegrania jeszcze dwa spotkania.