Strona główna Sporty zimowe Skoki narciarskie PŚ Kulm. Czas na drugi konkurs lotów!

PŚ Kulm. Czas na drugi konkurs lotów!

0

W dzisiejsze niedzielne popołudnie odbędzie się się indywidualny konkurs lotów. Zawody na skoczni mamuciej w Tauplitz – Bad Mittendorf rozpoczną się o 14.15 i można je będzie obejrzeć na kanale TVP1. Na starcie 1 serii zobaczymy dwóch Polaków – Piotra Żyłę oraz Aleksandra Zniszczoła.

 

W pierwszym, sobotnim, konkursie na mamucie w Kulm zwyciężył Niemiec Severin Freund. Oddał on bardzo dobre i dalekie skoki ( 227,5 oraz 210 m.) . Podczas treningu oddał skok na aż 237,5 metrów, co stało się nowym rekordem zmodyfikowanej skoczni . Należy przypomnieć, że jest także mistrzem świata w lotach 2014 .

Drugą lokatę zajął będący w  świetnej formie, świeżo upieczony zwycięzca TCS Austriak -Stefan Kraft. Co ciekawe przed tym konkursem nie był ani raz w swojej karierze w pierwszej ’10’ konkursu lotów. Udowodnił, że będąc w formie można stawać na podium, skakać dobrze i daleko wszędzie .

Podium uzupełnił świetnym i najdłuższym skokiem na odległość 231 metrów Słoweniec Jurij Tepes. Słoweniec należy do grupy skoczków, którym na mamutach skacze się najlepiej.

Z Polaków do Kulm przyjechali tylko Żyła I Zniszczoł, bowiem reszta kadry trenuje przed polskimi konkursami. W pierwszym konkursie Polacy zajęli swoje najlepsze lokaty w sezonie – 8. Piotr Żyła oraz 26. Aleksander Zniszczoł.

Piotrek Żyła zdecydowanie prezentuje równą formę w Kulm i liczymy na ponowny jego dobry występ oraz na loty powyżej 200 metrów.