Strona główna Pozostałe Inne PŚ w szermierce: Dobry występ Małgorzaty Kozaczuk w Atenach

PŚ w szermierce: Dobry występ Małgorzaty Kozaczuk w Atenach

0

Małgorzata Kozaczuk zajęła 11. miejsce w zawodach Pucharu Świata szablistek. W stolicy Grecji triumfowała reprezentantka Węgier Anna Marton.

Kozaczuk w pierwszej rundzie pokonała 15:10 Węgierkę Norę Garam. W 1/16 finału rywalką naszej reprezentantki była Hiszpanka Lucia Martin-Portugues. Ostatecznie po bardzo zaciętym pojedynku to Kozaczuk okazała się lepsza, wygrywając 15:14. Niestety w kolejnej rundzie Polka przegrała 11:15 z reprezentantką Węgier Anną Marton. Ostatecznie zawodniczka AZS-AWF Warszawa została sklasyfikowana na 11. miejscu.

24. miejsce zajęła Bogna Jóźwiak, która w pierwszej rundzie pokonała 15:12 reprezentantkę Japonii Misaki Emura. Niestety w kolejnej walce uległa 7:15 reprezentantce Rumunii Biance Pascu. W pierwszej rundzie odpadły Katarzyna Kędziora, Matylda Ostojska, Marta Puda i Martyna Komisarczyk.

W sobotnich zawodach zwyciężyła Anna Marton, która w finale pokonała Manon Brunet z Francji. Na najniższym stopniu podium stanęły Jiyeon Kim z Korei Południowej i reprezentantka Francji Charlotte Lembach.

 

Komentarze