Strona główna Pozostałe Inne PŚ w szermierce: Bardzo dobry występ Małgorzaty Kozaczuk!!!

PŚ w szermierce: Bardzo dobry występ Małgorzaty Kozaczuk!!!

0

Znakomity występ w zawodach Pucharu Świata szablistek zaliczyła Małgorzata Kozaczuk. Zawodniczka AZS AWF Warszawa dotarła do ćwierćfinału i ostatecznie została sklasyfikowana na 7. miejscu.  W Orleanie zwyciężyła reprezentantka Włoch Rossella Gregorio.

Polka rozpoczęła zmagania od pokonania Francuzki Sarah Noutcha 15:12. W 1/16 okazała się lepsza od reprezentantki Wenezueli Alejandre Benitez Romero, wygrywając 15:8. W walce o awans do ćwierćfinału Polka wygrała 15:12 z Cecilią Berder z Francji. W pojedynku ćwierćfinałowym lepsza od Kozaczuk okazała się reprezentantka Włoch Loreta Gulotta. Dla Włoszki był to drugi w tym turnieju pojedynek stoczony przeciwko szablistce z Polski, ponieważ w pierwszej rundzie pokonała 15:6 Sylwię Matuszak.

W turnieju w Orleanie wystartowała również Angelika Wątor. Polka w pierwszej rundzie wygrała 15:14 z reprezentantką USA Kamali Thompson. Niestety w kolejnej rundzie przegrała 9:15 z Włoszką Rossellą Gregorio.

W dalszej części turnieju Gregorio również nie znalazła pogromczyni i ostatecznie zwyciężyła w całym turnieju. W finale okazała się lepsza od Gulotty, wygrywając 15:6. Na najniższym stopniu podium uplasowały się Manon Brunet z Francji i Bianca Pascu z Rumunii.

Komentarze