Strona główna Pozostałe Inne PŚ w szermierce: Bardzo dobry występ polskich szpadzistek w Tallinie. Ewa Nelip...

PŚ w szermierce: Bardzo dobry występ polskich szpadzistek w Tallinie. Ewa Nelip na 9. miejscu

0

Cztery reprezentantki Polski wystartowały we wczorajszym turnieju głównym Pucharu Świata szpadzistek. W Tallinie najlepiej spisała się Ewa Nelip, która zajęła 9. pozycję. Zwyciężyła Włoszka Mara Navarria. 

W pierwszej rundzie swoje pojedynki wygrały trzy Polki. Magdalena Piekarska 15:9 pokonała reprezentantkę Chin Chengzi Xu. Ewa Nelip, okazała się lepsza od Szwajcarki Angeli Krieger, wygrywając 15:13. Natomiast  Kamila Pytka wygrała 15:8 z Ukrainką Anafisą Pochkalovą. Niestety z rywalizacji już po pierwszej walce odpadła Barbara Rutz.

W 1/16 bezpośredni pojedynek stoczyły Piekarska i Nelip. Po bardzo wyrównanej walce zwyciężyła aktualna wicemistrzyni świata, wygrywając 15:13. W rundzie drugiej z turnieju odpadła także Kamila Pytka. Polka przegrała z reprezentantką Ukrainy Dzhoan Feybi Bezhurą.

W walce o awans do ćwierćfinału rywalką Ewy Nelip była Włoszka Mara Navarria. Niestety lepsza okazała się Navarria, która wygrała 15:8. Reprezentantka Włoch była wczoraj bezkonkurencyjna. Po pokonaniu Polki Navarria wygrała trzy kolejne pojedynki i zwyciężyła w całym turnieju. Drugie miejsce zajęła reprezentantka Rosji Tatiana Gudkova, a na najniższym stopniu podium stanęła reprezentantka Estonii Julia Beljajeva oraz Węgierka Emese Szasz-Kovacs.

Ostatecznie w klasyfikacji końcowej Ewa Nelip została sklasyfikowana na 9. miejscu. Magdalena Piekarska zajęła 24. pozycję, Kamila Pytka uplasowała się na 28. miejscu, a Barbara Rutz na 47.

 

 

 

Komentarze