Strona główna Pozostałe Inne PŚ w szermierce: Martyna Jelińska na 12. pozycji w St. Maur

PŚ w szermierce: Martyna Jelińska na 12. pozycji w St. Maur

0

W turnieju indywidualnym Pucharu Świata florecistek w St. Maur wystartowało aż siedem reprezentantek Polski. Najlepiej spisała się Martyna Jelińska, która wygrała dwa pojedynki i ostatecznie zakończyła rywalizację na 12. miejscu. Zwyciężyła reprezentantka Korei Południowej Hyo Jin Hong.

Jelińska w pierwszej rundzie pokonała 15:11 reprezentantkę USA Jacqueline Dubrovich. Kolejnej rywalką Polki była reprezentantka Rosji Inna Deriglazova. Zawodniczka Budowlanych Toruń okazała się lepsza, wygrywając 15:13. W pojedynku o awans do ćwierćfinału przegrała po zaciętej walce z Węgierką Aidą Mohamed 15:14.

Oprócz Martyny Jelińskiej jeszcze tylko Hannie Łyczbińskiej udało się zanotować zwycięstwo w pierwszej rundzie turnieju. Florecistka KU AZS-UAM Poznań pokonała 15:13 Rosjankę Anastasię Ivanovą. Niestety w kolejnym pojedynku okazała się gorsza od reprezentantki Korei Południowej Yeaseul Jang, przegrywając 13:10.

W pierwszej rundzie z turniejem pożegnały się Julia Walczyk, Julia Chrzanowska, Marta Łyczbińska, Marika Chrzanowska i Martyna Synoradzka.

W całych zawodach triumfowała reprezentantka Korei Południowej Hyo Jin Hong, która w finale 15:13 pokonała reprezentantkę Włoch Alice Volpi. Na najniższym stopniu podium stanęły Rosjanka Svetlana Tripapina oraz Koreanka Song Oh Chae.

W niedziele w St. Maur odbędą się zawody drużynowe.

Komentarze