Strona główna Pozostałe Inne PŚ w szermierce: Wspaniały występ Magdaleny Piekarskiej i Renaty Knapik-Miazgi w Suzhou!

PŚ w szermierce: Wspaniały występ Magdaleny Piekarskiej i Renaty Knapik-Miazgi w Suzhou!

0
Foto: zimbio.com

Magdalena Piekarska i Renata Knapik-Miazga zajęły 3. miejsce w zawodach Pucharu Świata szpadzistek w Suzhou. Zwyciężyła reprezentantka gospodarzy Yiwen Sun.

Magdalena Piekarska w pierwszej walce pokonała koleżankę z reprezentacji Annę Mroszczak 15:9. W drugiej rundzie okazała się lepsza od reprezentantki Niemiec Alexandry Ndolo, wygrywając 15:12, a w kolejnym pojedynku pokonała Koreankę Hyewon Lee. W ćwierćfinale zawodniczka AZS AWF Warszawa wygrała 15:14 z reprezentantką Ukrainy Kseniya Pantelyeyevą. Niestety w półfinale reprezentantka Polski przegrała 4:10 z reprezentantką Chin Yiwen Sun.

Renata Knapik-Miazga rozpoczęła rywalizację od pokonania reprezentantki Włoch Alice Clerici 15:9. Następnie wygrała 15:7 z reprezentantką Estonii Julią Beljajevą, a w walce o awans do ćwierćfinału pokonała 15:8 Japonkę Ayaka Shimookawa. W ćwierćfinale rywalką szpadzistki T.S. Wisły Kraków była reprezentantka Rosji Aizanat Murtazaeva. Polka okazała się lepsza, wygrywając 15:4. W pojedynku półfinałowym Knapik-Miazga przegrała 9:15 z Brazylijką Nathalie Moellhausen.

Oprócz Renaty Knapik-Miazgi i Magdaleny Piekarskiej w turnieju wystąpiło sześć Polek. Po jednym zwycięstwie zanotowały Ewa Nelip, Barbara Rutz i Aleksandra Zamachowska. Natomiast w pierwszej rundzie z turnieju odpadły: Danuta Andrzejuk-Dmowska, Magdalena Pawłowska oraz wspomniana wcześniej Anna Mroszczak.

Jutro w Suzhou odbędą się zawody drużynowe. Polskie szpadzistki w pierwszym meczu zmierzą się z reprezentacją Hongkongu.

 

Komentarze