Pszczółki wygrywają drugi mecz o Puchar Rektora UMCS

Aktualizacja: 2 lut 2023, 14:52
14 wrz 2019, 15:07

Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin w drugim meczu o Puchar Rektora UMCS zwyciężyła nad Widzewem Łódź 61-47. Zawodniczki z Łodzi wykazały się postawą fair-play, dzięki której miejscowe spokojnie mogły dowieźć zwycięstwo.

Mecz rozpoczął się od dwóch punktów Katariny Vucković (0-2). Szybko stan spotkania wyrównała Giedre Labuckiene (2-2). Przez chwilę trzeba było poczekać na kolejne oczka. Ama Degbeon podwyższyła na 4-2, a kolejne dwa punkty dopisała ponownie Labuckiene (6-2). Przy rzucie ALexis Peterson trener przyjezdnych, Wojciech Szawarski poprosił o czas na żądanie. Ten jednak nic nie zmienił. Pszczółki nie dały sobie wyrwać prowadzenia. Po aż pięciu minutach Gertchen zdołała dopisać na konto drużyny dwa oczka (6-18). Mimo to gospodynie po pierwszej kwarcie wygrywały 19-9.

Druga kwarta rozpoczęła się również pod dyktando miejscowych. Przez prawie trzy minuty nie dały zdobywać widzewiankom punktów. Dopiero trójka przyjezdnych ruszyła wynik (29-18). Szybko na to swoją trójką odpowiedziała jednak Julia Adamowicz (32-18). Wtedy trener gości poprosił o czas. Po ni dwa oczka dopisała 8 z Widzewa. Po obu stronach zaczęły się nerwy. Trójką popisała się 17 z Widzewa (22-34). Dwie dobre akcje zaliczyły gospodynie, które pewnie prowadziły również w tej części spotkania (39-22). Na minutę przed trzecią częścią spotkania swoje pierwsze punkty w meczu zdobyła Jovana Popović (29-42). Pszczółki spokojnie dowiozły wynik (42-31).

Trzecia kwarta rozpoczęła się od dwóch punktów Julii Drop (42-33). Trójką odpowiedziała za to Julia Adamowicz (45-33). 12 dorzuca dwa punkty (45-35), ale szybko odpowiedziała jej Ama Degbeon (47-37). Mimo to widzewianki nie dawały za wygraną. Po krótkiej przerwie dwójkę dorzuciła Ewelina Gała (47-39). Zawodniczki z Łodzi zaczęły zbliżać się do Pszczółek. Jeden rzut osobisty na dwa wykorzystała 8 (49-43). Rękę na pulsie przytrzymała Popović, zgarniając kolejną trójkę (52-43).

Po dobrych trzech kwartach zespół z Łodzi oddał walkowerem czwartą część spotkania. Ze względu na kontuzje Giedre Labuckiene i Karoliny Puss widzewianki wykazały się postawą fair-play i oddały zwycięstwo Pszczółkom. Wynik został utrzymany, zatem gospodynie triumfowały na włąsnym terenie 61-47.

Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin: Alexis Peterson, Briana Day, Julia Adamowicz, Karolina Puss, Ama Degbeon, Jovana Popovic, Giedre Labuckiene, Olga Trzeciak, Wiktoria Duchnowska, Zuzanna Sklepowicz

Widzew Łódź: Ewelina Gała, Monika Sasnowska, Julia Drop, Klaudia Gretchen, Viktoria Stępień, nna Kudelska, Jagoda Bandoch, Anna Bilotserkivska, Katarina Vuckovic