Puchar CEV: Lekko, łatwo i przyjemnie – Atomówki zdobywają awans!

18 gru 2014, 23:52

Dzisiaj wieczorem Atomówki uzyskały awans do ćwierćfinału Pucharu CEV pokonując po raz drugi drużynę Gea Happel Amigos Zoersel 3:0.

Drużyna z Sopotu bardzo pewnie rozpoczęła spotkanie. Rozgrywająca Izabela Bełcik korzystała z różnych form ataku sprawiając tym dezorientację zawodniczek z przeciwnego zespołu, które miały kłopoty z ustawieniem bloku. Sopocianki konsekwentnie powiększały swoją przewagę, którą wypracowały sobie już na początku seta. Nawet roszady w składzie gospodyń nie pomogły, ponieważ siatkarki Atomu dokończyły dzieła i wygrały bardzo pewnie 25:16.

Drugi set miał podobny przebieg co poprzedni. Sopocianki ponownie były nie do zatrzymania w ataku, a najwięcej problemów zawodniczkom z Belgii przysporzyła Brittnee Cooper. Gospodynie miały ogromne kłopoty z przyjęciem piłki. Atomówki cały czas kontrolowały przebieg seta, którego wygrały ostatecznie 25:12.

Początek trzeciej partii był najbardziej wyrównanym fragmentem meczu. Belgijkom udało się nawiązać walkę z rywalkami, a nawet wyjść na prowadzenie. Sopocianki szybko jednak otrząsnęły się i ponownie zaczęły kontrolować sytuację na boisku. Belgijki po raz kolejny w tym meczu nie miały pomysłu na zatrzymanie Atomówek i ostatecznie przegrały kolejną partię 18:25, a cały mecz 0:3.

Gea Happel Amigos Zoersel – Atom Trefl Sopot 0:3 (16:25, 12:25, 18:25)

Gea Happel: Lauwers (1), Vandendriessche (1), Eykens (8), Adams (8), Daerden (3), Kerremans (1), Schuerwegen (libero) oraz Horn (4), Peters, Vandenbussche i Martens (libero)
Atom Trefl: McClendon (9), Leys (10), Bełcik (2), Łukasik (8), Cooper (9), Zaroślińska (21), Durajczyk (libero) oraz Tokarska (4), Miros (1) i Kaczmar (2)