Puchar CEV: PGE Atom Trefl Sopot rozpoczyna swoje zmagania od zwycięstwa!

11 gru 2014, 21:46

W pierwszym meczu 1/8 finału Pucharu CEV kobiet PGE Atom Trefl Sopot podejmował u siebie drużynę z Belgii – Gea Happel Amigos Zoersel. Dla sopocianek był to pierwszy mecz, ponieważ ich rywalki z poprzedniej rundy zostały wycofane z rozgrywek. Gospodynie będące faworytkami tego spotkania wygrały gładko 3:0.

Już od początku spotkania sopocianki pokazywały swoja wyższość nad rywalkami. Męczyły Belgijki zagrywką, kończyły większość ataków. Zawodniczki Gea Happel Amigos Zoersel zanotowały na swoim koncie niewiele udanych akcji, a punkty zdobywały przeważnie przez błędy gospodyń. Całkowicie rozbite przyjezdne przegrały pierwszą partię 13:25.

Początek drugiej partii był dużo bardziej wyrównany niż inauguracja poprzedniego seta. Belgijki zaskoczyły naszą drużynę trudnymi zagrywkami i skutecznymi atakami. Wówczas jednak w polu serwisowym pojawiła Maja Tokarska i dobra passa gości skończyła się. Sopocianki nie dały sobie wyrwać zwycięstwa w tym secie i wygrały 25:16.

W trzeciej partii drużyna przyjezdna ponownie próbowała poderwać się do walki, jednak sopocianki nie pozostawiły rywalkom złudzeń, kto w tym pojedynku jest lepszy. Belgijki w dodatku popełniały sporo błędów. Gospodynie niezmiennie rządziły na siatce i dosyć pewnie wygrały kolejnego seta 25:19, a cały mecz 3:0.

PGE Atom Trefl Sopot – Gea Happel Zoersel 3:0 (25:13, 25:16, 25:19)

PGE Atom Trefl Sopot: Kaczmar, Zaroślińska, Łukasik, Tokarska, McClendon, Kaczorowska, Durajczyk (libero) oraz Matiasovska

Gea Happel Amigos Zoersel: van Nederkassel, Lauwers, Vandendriessche, Eykens, Adams, Daerden, Kerremans, Martens (libero) oraz Vandenbussche, Sylverans, Peeters