Puchar Europy w Samorin: Kardasz i Śmiech na piątkę!

10 mar 2019, 17:24

Drugi dzień Pucharu Europy w rzutach zapowiadał się równie ciekawie co pierwszy. Niestety, jak na marzec przystało- pogoda nie była dzisiaj zbyt łaskawa dla zawodników. Mimo to, zawody odbyły się bez żadnych opóźnień i przestojów. Najciekawiej zapowiadał się konkurs pchnięcia kulą kobiet, w którym wystąpiła Klaudia Kardasz. Z bardzo dobrej strony zaprezentowała się w rzucie młotem do lat 23 Aleksandra Śmiech.

Polacy w pierwszy dzień zawodów zaprezentowali się naprawdę bardzo dobrze jak na ten okres przygotowań do sezonu. Nasi reprezentanci uzyskali wiele wartościowych wyników. W drugi dzień zawodów liczyliśmy przynajmniej na powtórkę sobotnich wydarzeń.

W pchnięciu kulą kobiet mieliśmy przyjemność oglądać 5. zawodniczkę Halowych Mistrzostw Europy z Glasgow- Klaudię Kardasz. Konkurs odbywający się przy słabych warunkach pogodowych, nie poszedł po myśli Klaudii. Zawodniczka Podlasia Białystok uplasowała się na 5. miejscu, posyłając kulę na odległość 17.45m.

Rewelacyjnie spisała się młociarka Aleksandra Śmiech. W trzeciej próbie dzisiejszego konkursu wyrzuciła ona młot na odległość 65.27m, co od dziś jest jej nowym rekordem życiowym! Po Aleksandrze było widać bardzo dużo energii, a sam wynik świadczy, że w tym sezonie może ona powalczyć nawet o medale Młodzieżowych Mistrzostw Europy, które w lipcu odbędą się w szwedzkim Gavle.

W konkursie rzutu dyskiem kobiet bardzo dobrze wypadła Lidia Augustyniak. Nasza reprezentantka posłała dysk na odległość 55.46m, co dało jej ostatecznie wysokie 5. miejsce. Nieco gorzej spisała się nasza druga zawodniczka. Daria Zabawska zajęła ostatnie- 12. miejsce. Dziś Daria rzuciła zaledwie 51.17m.

W bardzo wietrznym konkursie rzutu oszczepem mężczyzn reprezentowało nas dwóch zawodników. Bartosz Osewski uplasował się na 3. miejscu w grupie A (4. miejscu ogólnie) rzucając 74.07m. Drugi z naszych reprezentantów- Dawid Kościów zajął 9. miejsce w grupie A (13. ogólnie) z wynikiem 70.74m.

W rzucie dyskiem mężczyzn do lat 23 startował Oskar Stachnik. Mistrz Europy do lat 20 z 2017 roku rzucił dyskiem na odległość 53.11m co pozwoliło mu dziś zająć 9. miejsce. Oskar jest wciąż w fazie ciężkich treningów, a na efekty pracy liczymy razem z nadejściem lata.

W rzucie młotem mężczyzn wystąpił Arkadiusz Rogowski. Zawodnik Agrosu Zamość startując w grupie B uzyskał wynik 68.92m i uplasował się na 9. miejscu.

W rywalizacji kulomiotów do lat 23 startował nasz jeden zawodnik. Szymon Mazur w swojej najlepszej próbie posłał kulę na odległość 17.72m, co  pozwoliło mu zająć 8. miejsce w zawodach.

W rzucie oszczepem kobiet w kategorii do lat 23 wystąpiła Aleksandra Ostrowska. Zawodniczka AZS AWFiS Gdańsk nie miała dzisiaj swojego dnia. Rzuciła oszczepem zaledwie 46.71m i zajęła 16. miejsce w stawce.