Strona główna Lekkoatletyka Puchar Europy w Samorin: Wygrana Polaków w klasyfikacji generalnej!

Puchar Europy w Samorin: Wygrana Polaków w klasyfikacji generalnej!

0

Bardzo miłym akcentem zakończył się Puchar Europy w rzutach w Samorin. Po podliczeniu wszystkich punktów nasi zawodnicy wyprzedzili Włochów o zaledwie 8 punktów i ostatecznie triumfowali w klasyfikacji mężczyzn Pucharu Europy w rzutach!

Polacy w kategorii open zgromadzili łącznie 4263 punkty. Składały się na to punkty zdobyte za osiągnięte wyniki w czterech konkurencjach. W pchnięciu kulą Jakuba Szyszkowskiego (20.14 m=1129 pkt), w rzucie dyskiem Bartłomieja Stój (61.76 m=1093 pkt), w rzucie młotem Arkadiusza Rogowskiego (68.92 m=1024 pkt), oraz w rzucie oszczepem Bartosza Osewskiego (74.07 m=1017 pkt). Wygrana naszych reprezentantów bardzo cieszy i napawa optymizmem przed zbliżającym się sezonem letnim!

W pozostałych kategoriach Polacy osiągali także wysokie miejsca w klasyfikacjach generalnych. Kobiety do lat 23 zajęły drugie miejsce zdobywając 3685 pkt. Warty uwagi jest fakt, że do zwyciężczyń z Ukrainy zabrakło nam zaledwie czterech punktów! Kobiety w kategorii open zajęły ostatecznie trzecią pozycję gromadząc łącznie 4269 pkt.

Polska, miałaby także szansę na wysokie miejsce w klasyfikacji mężczyzn do lat 23. Nie wystawiliśmy jednak żadnego zawodnika w konkursie rzutu młotem (mimo, iż PZLA powołał na zawody Kamila Swancara).

Komentarze