Puchar Polski: Awanse klubów z ekstraklasy, outsiderzy postraszyli faworytów

11 sie 2015, 19:18

Kluby z ekstraklasy awansowały do 1/8 finału Pucharu Polski. Przepustkę do dalszej rywalizacji wywalczyły dziś Zagłębie Lubin, Cracovia i Korona Kielce.

Zagłębie awans wywalczyło w Stargardzie Szczecińskim, gdzie pokonało Błękitnych. Zwycięstwo nie przyszło gościom łatwo, bowiem dwukrotnie w tym meczu przegrywali. Do przerwy Błękitni prowadzili 1:0 po bramce Bartosza Flisa. Po przerwie wyrównali, jednak po minucie znów to gospodarze byli na prowadzeniu. Na bramkę Sobkowa odpowiedział Radosław Wiśniewski. Do 70 minuty utrzymywało się prowadzenie Błękitnych, jednak w ostatnich 20. minutach, piłkarze Zagłębia trzykrotnie pokonywali bramkarza gospodarzy. W efekcie, po emocjonującym meczu, Zagłębie zwyciężyło 4:2 i awansowało do 1/8 finału. Ich rywalem będzie lepszy z pary Jagiellonia Białystok – Pogoń Szczecin.

Cracovia walczyła w Ząbkach z Dolcanem. Po 2 minutach kibice obejrzeli już dwa gole. Najpierw do siatki trafił Kapustka, a po chwili odpowiedział Świerblewski. Niespodziewanie do przerwy prowadzili gospodarze, bowiem w 27. minucie trafił Gołębiewski. W drugiej połowie wyższość pokazała jednak Cracovia, dwa gole Zjawińskiego pozwoliły im zwyciężyć 3:2. W 1/8 finału piłkarze z Krakowa zmierzą się z lepszym z pary Wigry Suwałki/GKS Katowice.

Awans wywalczyła także Korona Kielce, chociaż długo męczyła się z trzecioligową Wdą Świecie. Do 79. minuty utrzymywał się bezbramkowy remis, dopiero wtedy goście zdołali zdobyć zwycięską bramkę. Z rzutu karnego do siatki trafił Grzelak. Rywalem Korony w kolejnej rundzie będzie Zagłębie Sosnowiec lub Górnik Zabrze.

Dziś w Pucharze Polski gra jeszcze mistrz Polski. Lech Poznań mierzy się na wyjeździe z Olimpią Grudziądz. Mecz trwa.