Puchar Polski: Błękitni pokonali Cracovię!

4 mar 2015, 16:30

Błękitni Stargrad Szczeciński od początku wiedzieli, że ten mecz będzie niezwykle ważny dla klubu. W walce o półfinał trafili na uważaną za mocną drużynę, co jednak nie zbiło ich z toru i zamierzeń walki o wygraną. Cracovia, jako zdecydowany faworyt tego spotkania zaskoczyła chyba wszystkich wynikiem (0:2) i przebiegiem tego spotkania.

Po losowaniu drużyn walczących o półfinał Pucharu Polski wydawało się, że Cracovia trafiła wprost idealnie. Nikt nie podejrzewał, że mogą mieć oni jakiekolwiek problemy z “Błękitnymi”.

Mecz oglądał pełen stadion kibiców. Można jednak powiedzieć, że wszyscy byli zdziwieni wynikiem, który zobaczyli. Błękitni Stargrad Szczeciński pokonali Cracovię 2:0. Daje im to dwubramkową przewagę przed rewanżowym meczem w Krakowie. Daje im to więc ogromne szanse, na awans do półfinału Pucharu Polski, co niewątpliwie będzie ogromnym osiągnięciem dla “Błękitnych”.

Obydwie bramki w tym meczu padły pod sam koniec drugiej połowy spotkania. Pierwszą, w 89 minucie strzelił Radosław Wisniewski, drugą natomiast, w 4 minucie doliczonego czasu – Sreten Sretenović.

Błękitni Stargrad Szczeciński: Ufnal – Kosakiewicz, Pustelnik, Liśkiewicz, Wawszczyk, Fadecki, Poczobut, Wojtasiak, Flis, Gutowski, Zdunek, Gajda, Wiśniewski, Zieliński.

Cracovia: Stępniowski – Żytko, Sretenović, Polczak, Dialiba, Dąbrowski, Budziński, Marciniak, Jendrisek, Kita, Wdowiak, Zjawiński, Rakels.