Puchar Polski: Bramka Fernandeza zapewniła Miedzi awans do ćwierćfinału!

4 gru 2018, 19:04

Miedź Legnica wyeliminowała w 1/8 finału Pucharu Polski Śląsk Wrocław (1:0). Jedyną bramkę w tym spotkaniu zdobył w 43. minucie Borja Fernandez.

W pierwszej połowie spotkania rozgrywanego na stadionie we Wrocławiu działo się niewiele. W 20. minucie dogodnej okazji do zdobycia prowadzenia nie wykorzystał Cholewiak, który spudłował z ostrego kąta mając przed sobą pustą bramkę. Tuż przed przerwą defensywa gospodarzy popełniła fatalny błąd, który skrzętnie wykorzystał Borja Fernandez. Hiszpański pomocnik Miedzi mając sporo miejsca przed polem karnym, bez problemu przedostał się pod bramkę Jakuba Wrąbla i mocnym strzałem pokonał 22-letniego golkipera Śląska.

W 56. minucie przyjezdni mieli szansę podwyższyć prowadzenie, jednak Forsell w dogodnej sytuacji fatalnie spudłował. Chwilę później ciekawą akcję przeprowadzili gracze Tadeusza Pawłowskiego. Augusto zacentrował na głowę Picha, jednak uderzenie Słowaka obronił Sapela. Śląsk nie zdołał odrobić strat i tym samym pożegnał się z Pucharem Polski już na etapie 1/8 finału.

Śląsk Wrocław 0:1 Miedź Legnica

43. Borja Fernandez

Śląsk Wrocław: Wrąbel – Broź, Pawelec, Golla, Cotra, Pich (74′ Szczepan), Augusto, Pałaszewski (82′ Samiec-Talar), Gąska (46′ Piech), Cholewiak, Robak

Miedź Legnica: Sapela – Pikk, Osyra, Żyro – Milijković, Borja Fernandez (90′ Bartczak), Purzycki, Zieliński – Szczepaniak (78′ Piasecki), Ojamaa, Forsell (90′ Garguła)