Puchar Polski: Cracovia kolejnym ćwierćfinalistą

22 wrz 2015, 19:44

Cracovia Kraków pokonała na wyjeździe GKS Katowice 3:1 i jako trzecia drużyna zapewniła sobie prawo gry w ćwierćfinale ,,Turnieju Tysiąca Drużyn”. Bramki dla zwycięzców zdobywali: Covilo, Jendrisek i Diabang.

Mecz jeszcze się nie rozpoczął, a sztab szkoleniowy Cracovii stanął przed pierwszym problemem. Urazu na rozgrzewce doznał Hubert Wołąkiewicz, który miał wystąpić w podstawowym składzie. Trener Jacek Zieliński wraz ze swoimi asystentami postanowił zastąpić go Pawłem Jaroszyńskim.

Początek spotkania był bardzo wyrównany, obie drużyny dochodziły do sytuacji strzeleckich. Jako pierwsi na bramkę zamienili je piłkarze Cracovii, a konkretnie Miroslav Covilo. Mateusz Cetnarski dośrodkował z rzutu wolnego, a wysoki pomocnik precyzyjnym strzałem głową nie dał szans Dobrolińskiemu. Bramka dała dużo pewności siebie gościom, którzy jednak ograniczali się do kontrolowania przebiegu wydarzeń. Do przerwy Cracovia prowadziła 1:0 i była bliższa awansu do ćwierćfinału.

W drugiej połowie meczu pierwszą groźną sytuację miał w 53. minucie Iwan. Jego strzał mógł dać gospodarzom upragniony remis, jednak przeleciał tuż obok słupka. Z kolei sześć minut później doskonałą szansę na podwyższenie wyniku po składnej akcji zmarnował Rakels. Rezultat uległ zmianie dopiero w 70. minucie, kiedy to groźnie główkował Covilo, a do sparowanej przez bramkarza piłki dobiegł Jendrisek i z najbliższej odległości wyprowadził ,,Pasy” na dwubramkowe prowadzenie. Bartosz Rymaniak zadbał jednak o to, aby kibice z Krakowa nie poczuli się zbyt pewnie. W 79. minucie sfaulował w polu karnym Trochima, a rzut karny na bramkę zamienił Goncerz. Ostatnia bramka w tym spotkaniu padła po odbiciu się piłki od Czerwińskiego. Piłkę uderzał jednak Diabang, więc ciężko na gorąco rozstrzygnąć komu ta bramka zostanie zapisana.

Cracovia jako trzecia drużyna awansowała do ćwierćfinału Pucharu Polski. W nim ,,Pasy” zmierzą się z Zagłębiem Sosnowiec, które w zeszłym tygodniu wyeliminowało Wdę Świecie. Promocję do najlepszej ósemki uzyskał już także Zawisza Bydgoszcz. Pozostałe mecz 1/8 finału zostaną rozegrane dzisiaj wieczorem, jutro i pojutrze.

GKS Katowice- Cracovia Kraków 1:3 (0:1) Goncerz 79′- Covilo 19′, Jendrisek 70′, Diabang 84′