Puchar Polski: Cracovia wciąż w grze o europejskie puchary. Legie wyeliminowana z Pucharu Polski!

7 lip 2020, 21:57

Zajmująca 5. pozycję w tabeli PKO Ekstraklasy pokonała w półfinale Pucharu Polski lidera ligi – Legię Warszawa.

Pierwszy gol padł już w 5. minucie meczu. Helik otrzymał w piłkę w polu karnym i odegrał ją do Wdowiaka, który umieścił ją głową w siatce Legii Warszawa.

Dziesięć minut później było już 2:0. Tym razem błąd popełnił golkiper Wojskowych – Muzyk, po którego interwencji futbolówka znalazła się pod nogami Helika, który strzelił kolejnego gola dla swojego zespołu.

W drugiej części pierwszej połowy swoich sił próbowała Legia. Aktywny był Gwilia, który uderzał, dośrodkowywał, ale nie przyniosło to trafienia.

Po wznowieniu gry bliskim zdobycia trzeciej bramki dla Cracovii był Lopes, lecz w sytuacji sam na sam górą był Muzyk.

W 75. po raz kolejny Legię uratował Muzyk. Tym razem w pole karne piłkę wrzucił Pestka, zaś w bramkarza uderzył Jablonsky.

Bramkę ustalająca wynik spotkania strzelił w 82. minucie Wdowiak, który poradził sobie z Jędrzejczykiem i w sytuacji sam na sam pokonał golkipera przyjezdnych.

Ostatecznie Cracovia wygrała 3:0 i awansowała do finału Pucharu Polski. W drugim meczu półfinałowym Lechia będzie rywalizować z Lechem. To pierwszy taki sukces dla drużyny z Krakowa.

Puchar Polski                                                                                                              Cracovia 3:0 Legia Warszawa