Puchar Polski dla koszykarek KGHM BC Polkowice! Efektowna wygrana

5 lut 2024, 11:31

Koszykarska żeńska drużyna KGHM BC Polkowice pokonała Polski Cukier AZS UMCS Lublin i zdobyła Pekao S.A. Puchar Polski, który rozgrywany był w Sosnowcu. MVP spotkania powędrowało do Stephanie Mavungi, mogącej pochwalić się double-doble.

Koszykarki KGHM Polkowice z Pucharem Polski

Znacznie lepiej w spotkanie weszły koszykarki z Polkowic, które prowadziły od pierwszej akcji, a pierwszą kwartę zakończyły zwycięstwem 30:17. W drugiej kwarcie zawodniczki z Lublina zaczęły odrabiać straty i wyrównały do stanu 38:38. Po połowie spotkania wynik natomiast brzmiał 42:42.

W kolejnych fragmentach meczu KGHM BC Polkowice były nieco skuteczniejsze pod koszem rywalek, czego efektem było minimalne prowadzenie. Przed decydującą kwartą prowadziły 65:59 i jak się okazało, nie wypuściły prowadzenia z rąk. W końcówce koszykarki AZS UMCS Lublin opadły z sił i przegrały 68:91.

Dla koszykarek z Polkowic jest to trzeci z rzędu triumf w Pekao S.A. Pucharze Polski. W dwóch poprzednich latach, jeszcze jako BC Polkowice, wygrywały odpowiednio 78:70 z VBW Arką Gdynia i 94:68 z PolskaStrefaInwestycji Eneą Gorzów Wielkopolski.

Polski Cukier AZS UMCS Lublin – KGHM BC Polkowice 68:91 (17:30, 42:42, 59:65)

Trzy zawodniczki zdobyły w tym spotkaniu zdobyły po 25 punktów. Po stronie drużyny z Lublina były to Veronica Burton (+ 10 zbiórek i 4 asysty) i Bria Goss (+ 4 zbiórki). W ekipie z Polkowic natomiast taki dorobek miała Stephanie Mavunga (+ 14 zbiórek i 2 asysty).