Puchar Polski: Klimala wprowadza Jagiellonie do półfinału

Aktualizacja: 13 mar 2019, 12:16
12 mar 2019, 19:54

W drugim ćwierćfinale Pucharu Polski Jagiellonia Białystok pokonała pierwszoligową Odrę Opole 2:0, a bohaterem Jagii został Patryk Klimala, który zdobył obydwie bramki.

W pierwszych minutach inicjatywę przejęli zawodnicy gospodarzy, którzy już na początku spotkania mogli objąć prowadzenie jednak uderzenie Brusiły na raty obronił Kelemen. W odpowiedzi Poletanović uderzał głową jednak piłka zatrzymała się na jednym z zawodników pierwszoligowca. W 28.minucie Szot mógł zdobyć bramkę samobójczą jednak w ostatniej chwili piłkę na rzut rożny sparował Krysiak.

Druga połowa rozpoczęła się od ciekawego uderzenia Rybickiego, które jednak nie przyniosło bramki. W 67.minucie na dośrodkowanie zdecydował się Guilherme, a piłkę do bramki próbował wpakować Romańczuk jednak uderzył niecelnie. W 73.minucie Klimala zdecydował się na uderzenie i pokonał Krysiaka wyprowadzając Jagiellonie na prowadzenie. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry do wyrównania mógł doprowadzić Szota jednak dobitka obrońcy Odry okazała się niecelna. W doliczonym czasie gry wynik spotkania ustalił Klimala, który wykorzystał sytuację sam na sam i zapewnił Jadze awans do półfinału Pucharu Polski.

Odra Opole – Jagiellonia Białystok 0:2 (0:0)