Puchar Polski. Kolejne wpadki klubów z Ekstraklasy, Radomiak i Ruch odpadają

Aktualizacja: 27 wrz 2023, 19:33
27 wrz 2023, 18:08

W środowej serii meczów pierwszej rundy Pucharu Polski doszło do kolejnych niespodzianek. Z rozgrywkami pożegnały się dwa kolejne kluby z PKO BP Ekstraklasy – Radomiak Radom przegrał na wyjeździe z Garbarnią Kraków, natomiast druga drużyna Legii Warszawa wyeliminowała Ruch Chorzów.

Garbarnia wyeliminowała Radomiak

Ekstraklasowy Radomiak Radom miał teoretycznie nietrudne zadanie, bowiem mierzył się z 3-ligową Garbarnią Kraków. Drużyna z Małopolski w pierwszej połowie jednak mocno zaskoczyła. W 26. minucie gola z rzutu karnego strzelił Michal Klec, natomiast w 39. minucie wynik na 2:0 podwyższył Karol Wątroba.

Po przerwie trener Radomiaka Constantin Galca dokonał kilku zmian, a w 64. minucie goście strzelili kontaktową bramkę – na listę strzelców wpisał się Michał Kaput. W samej końcówce Radomiak próbował doprowadzić do wyrównania, ale ostatecznie nie zdołał tego dokonać i pożegnał się z Pucharem Polski już po 1/32 finału.

Garbarnia Kraków 2:1 Radomiak Radom
1:0 Michal Klec [karny] 26′
2:0 Karol Wątroba 39′
2:1 Michał Kaput 64′

Druga drużyna Legii wygrała z Ruchem

Beniaminek Ekstraklasy, ekipa Ruchu Chorzów o awans do kolejnej rundy rywalizowała na wyjeździe z drugą drużyną Legii Warszawa, w barwach której wystąpili m.in. Mateusz Możdżeń, Robert Pich czy Lindsay Rose. Gospodarze w 12. minucie wyszli na prowadzenie za sprawą Maksymiliana Stangreta. Siedem minut przed przerwą do remisu doprowadził Tomasz Foszmańczyk.

W 49. minucie Legia II ponownie prowadziła, kiedy to do siatki trafił Aleksander Waniek. W 73. minucie Ruch ponownie wyrównał wynik, a do własnej bramki trafił Kacper Wnorowski. Decydujący cios piłkarze Legii II zapewnili sobie zwycięstwo, a gola na 3:2 trafił Adam Ryczkowski.

Legia II 3:2 Ruch Chorzów
1:0 Maksymilian Stangret 12′
1:1 Tomasz Foszmańczyk [karny] 38′
2:1 Aleksander Waniek 49′
2:2 Kacper Wnorowski [sam.] 73′
3:2 Adam Ryczkowski 87′