Puchar Polski: Lechia Gdańsk awansowała do ćwierćfinału!

5 gru 2018, 19:10

Lider LOTTO Ekstraklasy pokonał w wyjazdowym spotkaniu Bruk-Bet Termalikę Nieciecza 3:1 i awansował do kolejnego etapu rozgrywek. Dla podopiecznych Piotra Stokowca to siódme z rzędu zwycięstwo licząc rozgrywki ligowe i pucharowe.

Spotkanie nieco lepiej rozpoczęli gospodarze. W 5. minucie strzał z dystansu na bramkę Dusana Kuciaka oddał Jacek Kiełb, jednak Słowacki golkiper nie dał się zaskoczyć. Kilka minut później piłka wpadła do strzeżonej przez niego bramki, ale sędzia Tomasz Musiał gola nie uznał, bo przed zgraniem do strzelającego Piotra Wlazły piłka opuściła boisko. W 26. minucie golkiper Bruk-Betu uratował zespół przed utratą bramki samobójczej sparując piłkę na rzut rożny. Przed przerwą podopieczni Marcina Kaczmarka zmarnowali dwie sytuacje na objęcie prowadzenia. Najpierw świetnie zachował się Dusan Kuciak wyłapując adresowaną do Kiełba piłkę, a następnie obronił mocny strzał tego samego zawodnika. Lechia przetrwała trudny moment i tuż przed gwizdkiem kończącym pierwszą połowę wyszła na prowadzenie. Bramkę po strzale w samo okienko zanotował Daniel Łukasik, dla którego był to 100. występ w barwach Lechii.

W 62. minucie drugą żółtą i w efekcie czerwoną kartkę zobaczył Piotr Wlazło, przez co Bruk-Bet mecz kończył w dziesiątkę. Lechia bardzo szybko zdołała wykorzystać grę w przewadze i podwyższyła prowadzenie. Strzelcem bramki został Tomasz Makowski. Gospodarze pomimo coraz trudniejszej sytuacji nie poddawali się. W 75. minucie Patryk Misak zdobył gola kontaktowego i sprawa awansu ponownie stała się otwarta. Tuż przed końcem spotkania wynik meczu ustalił Rafał Wolski, pieczętując tym samym awans lidera LOTTO Ekstraklasy do ćwierćfinału Pucharu Polski.

Bruk-Bet Termalica Nieciecza 1:3 Lechia Gdańsk

75. Misak – 45. Łukasik, 67. Makowski, 90+7. Wolski

Bruk-Bet Termalica Nieciecza: Leżoń – Szeliga, Szarek, Putiwcew, Grzelak – Kupczak, Purece (68. Jovanović) – Kiełb, Wlazło, Misak (88. Skóraś) – Gergel (70. Vilhjalmsson)

Lechia Gdańsk: Kuciak – Nunes, Nalepa, Vitoria, Mladenović – Makowski, Łukasik, Kubicki – Fila (73. Paixao), Arak (84. Wolski), Michalak (60. Haraslin)