Puchar Polski: Legia na autostradzie do finału

1 kwi 2015, 22:02

Wynikiem 1:4 zakończyło się środowe spotkanie Podbeskidzia Bielsko-Biała z Legią Warszawa, rozgrywane w ramach rozgrywek o Puchar Polski. Oznacza to, że zdobywcy tego trofeum sprzed dwóch lat są na dobrej drodze do awansu do finału rozgrywek.

Mecz od samego początku lepiej zaczęli Legioniści. Kto wie czy powodem tego nie było ultradefensywne ustawienie “Górali”? W każdym razie gracze ze stolicy potrafili to wykorzystać i próby ataków zakończyły się sukcesem w 23. minucie. Premierowego gola zdobył Michał Masłowski, któremu w jego zdobyciu pomógł… Richard Zajac wpuszczając tym samym tzw. “klopsa”. Na 2:0 podwyższył Ivica Vrdoljak, zdobywając naprawdę ładną bramkę głową.
Było więc pewne, że Legia takiej zaliczki już zmarnować nie powinna.

Podbeskidzie lepiej zaczęłi drugą połowę, starając się odrobić stratę. Najlepszą okazją ku temu był rzut karny w 56. minucie. Niestety dla gospodarza, uderzenie Deji nie trafiło do siatki za sprawą świetnego refleksu Dusana Kuciaka. Kto wie czy to nie był najważniejszy moment w tym meczu? Można powiedzieć, że to w pewnym sensie dodało gościom skrzydeł, bowiem raz po raz atakowali bramkę Zajaca. Swoje szanse mieli Jodłowiec oraz Saganowski. Jednak na 3:0 trafił dopiero Michał Kucharczyk po fantastycznej solowej akcji.

Chcąc zachować twarz, “Górale” musieli zdobyć bramkę honorową. Udało się to po strzale ekslegionisty, Macieja Korzyma. Jednak nie dodało to ani trochę skrzydeł graczom z Południa. Trzy minuty po golu Podbeskidzia, czwartego gola dla Legii zdobył Jakub Kosecki.

Wydaje się zatem, że pewnym jest awans Legii do finału Pucharu Polski. Pytanie tylko – kto będzie jej przeciwnikiem. Czy Lech Poznań zdoła odrobić stratę ze Stargardu Szczecińskiego? Przekonamy się niebawem.

Podbeskidzie Bielsko-Biała – Legia Warszawa 1:4 (0:2)
Korzym (84′) – Masłowski (23′), Vrdoljak (30′), Kucharczyk (71′), Kosecki (87′)