Puchar Polski: Legia pokonała Chojniczankę i jest jedną nogą w półfinale!

28 paź 2015, 19:47

Legia Warszawa pokonała na wyjeździe Chojniczankę Chojnice 1:2 w pierwszym ćwierćfinałowym meczu Pucharu Polski. Decydującą bramkę zdobył Ondrej Duda 10 minut przed końcem meczu.

Niespodziewanie to zawodnicy z Chojnic w pierwszych minutach grali na poziomie, który nie czynił ich gorszymi od Legii. Stwarzali sobie sytuacje, jednak nie potrafili oddać dobrego strzału na bramkę Malarza. W 24. minucie jednak to podopieczni Stanisława Czerczesowa mogli cieszyć się z prowadzenia. Michał Kucharczyk precyzyjnie zacentrował w pole karne Chojniczanki, gdzie znalazł się Vranjes, który wpakował piłkę do siatki po strzale głową. Po tym trafieniu goście zaczęli grać dużo pewniej, groźną akcję stworzy sobie jeszcze Kucharczyk, ale jego strzał wybronił Podleśny. Późniejsze akcje nie przyniosły zagrożenia i to piłkarze Legii schodzili na przerwę w lepszych nastrojach.

Kilka minut po rozpoczęciu drugiej części spotkania niespodziewanie Patryk Mikita popisał się strzałem życia zza pola karnego. Piękne uderzenie byłego Legionisty powinno zostać wybronione przez Malarza, ale ten źle obliczył lot piłki i sparował piłkę wprost w okno bramki! Chojniczanka miała kolejną szansę. W 56. minucie fatalny błąd popełnił jeden ze stoperów Legii i na czystej pozycji znalazł się Grzelak. Ten jednak przegrał pojedynek z Malarzem. Dwie minuty później w odwecie próbował Kucharczyk, ale skutecznie interweniował Podleśny. Kolejne minuty owocowały w akcje obu drużyn. Chojniczanka momentami była groźna w polu karnym Legii, ale to Wojskowi wyszli na prowadzenie. W 79. minucie do pustej bramki piłkę posłał Ondrej Duda. Ostatecznie po zaciętej końcówce wynik nie uległ zmianie i przed rewanżem w lepszej sytuacji są Legioniści.

Chojniczanka Chojnice – Legia Warszawa 1:2 (0:1)

Patryk Mikita (49′) – Stojan Vranjes (24′), Ondrej Duda (79′)

Składy:

Legia: Malarz – Bereszyński, Lewczuk, Rzeźniczak, Broź – Guilherme, Jodłowiec (61′. Pazdan), Vranjes, Furman (61′. Duda), Kucharczyk – Saganowski (74′. Nikolić)

Chojniczanka: Podleśny – Lisowski, Marcin Biernat, Kieruzel, Pietruszka – Kosakiewicz (76′. Czerwiński), Mrozik, Bartoszewicz, Grzelak, Rybski (68′. Niedziela) – Mikita (84′. Jelić)