Puchar Polski: Pewne zwycięstwo Chrobrego w Siedlcach

30 paź 2018, 20:26

Chrobry Głogów bez większych problemów pokonał na wyjeździe Pogoń Siedlce 2:1. Obie bramki dla gospodarzy zdobył 27-letni napastnik Konrad Kaczmarek. Dla gospodarzy trafienie zaliczył Adam Pazio.

Goście na prowadzenie wyszli już w 13. minucie spotkania. Sędziak zagrał w pole karne do Konrada Kaczmarka, który bez problemu pokonał golkipera Pogoni Siedlce. Chrobry przeważał na murawie i w 25. minucie podwyższył prowadzenie. Sędziak ponownie zagrał futbolówkę do Kaczmarka, a 27-letni napastnik z Głogowa po raz drugi pokonał Piotra Smołucha.

Po zmianie stron Chrobry kontrolował mecz, starając się nie dopuścić do głosu Pogoni. Siedlczanie niezłą okazję mieli w 51. minucie, jednak Paluchowski źle uderzył piłkę głową. W samej końcówce meczu, szasnę na trafienie kontaktowe miał Paweł Garyga, ale piłka po jego strzale odbiła się od słupka. Kiedy wydawało się, że nic w tym meczu już się nie wydarzy, jeden z graczy gości zagrał piłkę ręką w polu karnym i sędzia podyktował rzut karny. Jedenastkę na bramkę zamienił Adam Pazio. Ostatecznie do kolejnej rundy rozgrywek awansował zespół z Głogowa.

Pogoń Siedlce 1:2 Chrobry Głogów

90+3 Pazio – 12. Kaczmarek, 25. Kaczmarek

Pogoń Siedlce: Smołuch – Pjetrović, Przystalski, Mójta (77 Garyga), Marciniec (46 Wiktoruk), Wrzesiński, Rybski (57 Barciak), Mosiejko, Pociecha, Paluchowski, Pazio

Chrobry Głogów: Abramowicz – Repka, Ratajczak, Drewniak, Zejdler, Sędziak, Maćkowski (46 Bach), Wasiluk, Kaczmarek (72 Trytko), Stolc, Napolov